W meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało lidera tabeli CCC Polkowice 72:68. Bydgoszczanki zrównały się liczbą punktów z liderem tabeli.

W meczu wicemistrza i mistrza Polski górą bydgoszczanki! Artego pokonało dzisiaj faworyzowane CCC i nie traci już punktu do polkowiczanek. Artego mecz rozpoczęło z wielkim impetem. Agresywna obrona i szybki atak bydgoszczanek zaskoczyły rywalki i gospodynie prowadziły 26:10! Po zmianie stron odprężone powodzeniem gospodynie "stanęły" na 5 minut. W połowie drugiej kwarty CCC niemal odrobiło straty (26:25). Na szczęście, bydgoszczanki w drugiej części II kwarty "wróciły do gry" i zaczął się mecz "kosz za kosz".

Dopiero w  IV kwarcie po serii celnych rzutów Szott-Hejmej bydgoszczanki odskoczyły na 7 punktów (64:57). Tę przewagę Artego utrzymało do 52. sekundy przed końcem  spotkania i wtedy zaczęła się nerwówka. Polkowiczanki przerywały akcje bydgoszczanek faulami licząc na punkty z gry i niecelne rzuty wolne gospodyń. Dwa celne trafienia za "3" Kaltsidou i Owczarzak wlały nadzieję przyjezdnym, na szczęście McBride trafiła 3 na 4 wolne, a Szott-Hejmej dwa wolne egzekwowała bezbłędnie i Artego pokonało faworyzowane CCC!

Za tydzień kolejne emocje  w Artego Arenie. W niedzielę, 13 stycznia, derby, Artego zmierzy się z Energą Toruń. Wcześniej, w czwartek Artego czeka rewanżowy mecz I rundy play-off Pucharu Europy z Basketball Nymburk (pierwszy mecz w Czechach Artego wygrało 68:64).

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 72:68 (26:10, 14:28, 14:12, 18:18)

Artego:Agnieszka Szott-Hejmej 16, Ziomara Morrison 15, Julie McBride 11, Elżbieta Międzik 8, Dragana Stanković 6 oraz Alexis Hornbuckle 8, Tamara Radočaj 6 i Karolina Poboży 2

CCC: Temitope Fagbenle 17, Tiffany Hayes 13, Johannah Leedham 6, Jasmine Thomas 4, Agnieszka Kaczmarczyk 0 oraz Styliani Kaltsidou 21, Lynetta Kizer 4, Dominika Owczarzak 3, Weronika Gajda 0 oraz Karolina Puss 0