Koszykarze Enea Astorii w wielkim stylu wrócili do ekstraklasy. Po dramatycznym meczu pokonali w Ostrowie Wielkopolskim Stal 94:88.

Po 13 latach przerwy koszykarze Astorii wrócili do koszykarskiej ekstraklasy i rozegrali dzisiaj pierwszy ligowy mecz w Polskiej Lidze Koszykówki. Wieści, jakie nadeszły z Ostrowa Wielkopolskiego są rewelacyjne. Bydgoszczanie po dogrywce pokonali Stal 94:88.

Astoria mecz rozpoczęła z wielkim impetem. Gospodarze w pierwszej kwarcie byli tłem dla przebojowo grających czerwono-czarnych. Podopieczni Artura Gronka po 10 minutach gry prowadzili 28:12!

W drugiej kwarcie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Zadanie to niemal wykonali, ale na przerwę goście schodzili, prowadząc różnicą dwóch punktów (35:37).

W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem remisowym (80:80).

W dogrywce Astoria pokazała dużą odporność. Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy (85:82), celnymi rzutami popisał się Nowakowski, a w końcówce meczu rzutami wolnymi imponowali Walton i Chyliński (były zawodnik Stali) i Asta wygrała inauguracyjny mecz.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Astoria Bydgoszcz 88:94 (12:28, 23:9, 22:24, 23:19, d. 8:14)

Stal: Dambrauskas 24, Threatt 19,  Garbcz 11, Gates 10, Żołnierewicz 10, Jevtović 7, Calhoun 3, Mokros 2, Szymkiewicz 2, Surmacz 0.

Enea Astoria: Chyliński 20, Walton 15, Zębski 13, Aleksandrowicz 10, Szyttenholm 9, Marcin Nowakowski 7, Clyburn 6, Kemp 6, Michał Nowakowski 5, Frąckiewicz 3.