Wielki mecz rozegrały zawodniczki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz i Grot Budowlanych Łódź na inaugurację rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet w Immobile Łuczniczce. Po tie-breaku wygrały aktualne wicemistrzynie Polski.

W poprzednim sezonie Pałac w walce o półfinał Ligi Siatkówki kobiet dwukrotnie przegrał z Grot Budowlanymi Łódź. Bydgoszczanki dwa ćwierćfinałowe mecze przegrały 0:3. W spotkaniu otwierającym ekstraklasowe rozgrywki losy meczu ważyły się do samego końca.

Pierwszy set to była zacięta walka. Partia rozstrzygnięta została w grze na przewagi, którą po dwóch atakach Fedusio wygrały gospodynie.28:26). Druga odsłona spotkania meczy przyniosła takie same emocje, ale tym razem przyjezdne były bardziej skuteczne w walce na przewagi (25:27). Kolejne dwa sety również były do siebie podobne. Trzecią partię przyjezdne wygrały do do 17, ale w kolejnej to bydgoszczanki były górą - do 18!

Tie-break dla Pałacanek zaczął się fatalnie. Skuteczny blok łodzianek sprawił, że łodzianki zdobyły cztery punkty pod rząd (0:4). Do walki bydgoszczanki po kilku udanych zagraniach poderwała Patrycja Balmas (8:8). Wyrównana i pełna emocji finałowa rozgrywka zakończyła się zwycięstwem aktualnych wicemistrzyń Polski (21:19).

Drugi ligowy mecz Pałac ponownie rozegra w Łuczniczce. 19 października o godz. 17:00 zmierzy się z  Wisłą Warszawa.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 2:3 (28:26, 25:27, 17:25, 25:18, 19:21)

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Stencel, Ziółkowska, Żurowska, Vanzurova, Fedusio, Jagła (libero) oraz Rapacz, Biedziak, Balmas.

Grot Budowlani: Nowicka, Śmieszek,Leys, Twardowska, Pencowa, Kraiduba, Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Bączyńska.