Dwa złote medale  zdobyli bydgoszczanie podczas odbywających się we Włocławku 96. PZLA Mistrzostwach  Polski w lekkiej atletyce. Mateusz Kaczmarek (BKS Bydgoszcz) wygrał w biegu na 3000 m z przeszkodami, a Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza) zwyciężył w biegu na 100 m. W biegu na 1500 m Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza) był drugi, przegrywając na finiszu z Michałem Rozmysem.

Pierwszy dzień 96. PZLA Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce przyniósł kilka niespodzianek. Jedna z nich to zwycięstwo Michała Rozmysa w biegu na 1500 m. Na finiszu biegu Rozmys okazał się szybszy od wielkiego faworyta, Marcina Lewandowskiego, który tydzień temu pobił rekord Polski na 2000 metrów w Bydgoszczy. – To był taki mały rewanż za ten start, bo tam zabrakło mi do niego niespełna sekundę. Cieszę się, że dziś mogłem się zrewanżować – mówił po biegu Rozmys. Bieg rozegrany został w słabym tempie. Rozmys zwyciężył  w czasie 3:53,09, drugi Lewandowski przybiegł na metę w czasie 3:54,13.

Złote medale wywalczyli Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza) w biegu na 100 m (10,51) i Mateusz Kaczmarek (BKS Bydgoszcz) w biegu na 3000 m z przeszkodami (8:57,88). Złoty medal w skoku wzwyż wywalczył Norbert Kobielski (MKS Inowrocław), pokonując poprzeczkę na wysokości 2,26 m.

W sobotę, która będzie drugim dniem 96. PZLA Mistrzostw Polski Włocławek 2020 poznamy dwunastu nowych mistrzów Polski. Na stadionie pokażą się m.in. tyczkarze z Pawłem Wojciechowskim z Zawiszy i najlepsze biegaczki na 400 metrów z Igą Baumgart-Witan z BKS-u Bydgoszcz.