W meczu 7. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz wysoko przegrał na Gdańskiej z Błękitnymi Stargard 1:4.

W trzecim meczu na własnym boisku Zawisza doznał trzeciej porażki. Na osłodę przegranej Korneliusz Sochań w samej końcówce meczu strzelił pierwszą bramkę od początku III-ligowych rozgrywek na stadionie na Gdańskiej.

W pierwszej połowie przewaga gości udokumentowana została bramką Damiana Niedojada w 43 minucie. Po przerwie ten sam zawodnik dwukrotnie podwyższał prowadzenie gości - w 55 i 64 minucie. Przewaga Błękitnych uwidoczniała się głównie w szybszym i dokładniejszym rozgrywaniu piłki w akcjach ofensywnych.

W doliczonym czasie gry honorowego gola dla gospodarzy zdobył Korneliusz Sochań. Sasiak nie miał szans obrony mocnego strzału w okienko. Goście szybko zrewanżowali się trafieniem Macieja Rajcha, który wcześniej zmienił zdobywcę trzech bramek - Niedojada.

Po przegranej Zawisza z dotychczasowym dorobkiem 5 punktów spadł na 17. (przedostatnie) miejsce w tabeli.

W niedzielę, 12 września, Zawisza o godz. 14 rozpocznie mecz 8. kolejki z Elaną w Toruniu.

Zawisza Bydgoszcz - Błękitni Stargard 1:4 (0:1)

• 0:1 Damian Niedojad (43)
  • 0:2 Damian Niedojad (55)
  • 0:3 Damian Niedojad (64)
  • 1:3 Korneliusz Sochań (90+1)
  • 1:4 Maciej Rajch (90+3)

Zawisza: Dumieński - Wędzelewski, Jastrzembski, Witucki, Paliwoda, Oczkowski - Mielcarek (59'  Brzeziński), Maciejewski (46' Sochań), Koziara (59' Prejs), Żylski (46' Chachuła) - Okuniewicz (59' Piekuś)

Błękitni: Sasiak - Purczyński (46' Friske), Sawczak (79' Świder), Liśkiewicz, Niedojad (68' Rajch), Prawucki (84' Lis), Kowalik, Kwiatkowski, Wajsak, Tarasewicz (79' Zdunek), Kujawa.