Po zwycięstwie w meczu z Łuczniczką ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabli PlusLigi po rundzie zasadniczej. Bydgoska Łuczniczka ciągle ma szanse na awansowanie do pierwszej ósemki. Do rozegrania zostały jeszcze trzy kolejki spotkań.

Tylko na początku pierwszego seta bydgoszczanie postawili twardy opór gospodarzom. Remisowa rozgrywka trwała jednak tylko do wyniku 3:3. Potem kędzierzynianie odskoczyli na kilka punktów i dalej set był już pod ich kontrolą.
Set numer dwa też nie dostarczył emocji. Gospodarze rozstrzygnęli go na swoją korzyść nawet z większą przewagą.

W trzeciej odsłonie mobilizacja w bydgoskich szeregach przyniosła efekt do pierwszej przerwy technicznej. Po wznowieniu gospodarze odrobili straty i z wyniku 6:8 zdystansowali Łuczniczkę na 16:11. Bydgoszczanie odrabiali stratę i doszli na odległość 1. punktu (21:20, 22:21), ale końcówka należała ponownie do lidera tabeli PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:17, 25:22)

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Gladyr, Konarski, Deroo, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Rejno, Semeniuk, Pająk.

Łuczniczka: Radke, Wiese, Jurkiewicz, Jarosz, Ruciak, Kosok, Żurek (libero) oraz Murek, Wolański, Klinkenberg.