Trzeci set dramaturgią mógł przyprawić o zawrót głowy. Na pierwszej przerwie technicznej na prowadzeniu byli goście (7:8). Na drugiej przerwie ich prowadzenie było o punkt wyższe (14:16). Potem gospodarze wzięli się w garść i nie tylko zniwelowali stratę, ale wyszli na prowadzenie (22:19). Wtedy bydgoszczanie ponownie zerwali się do walki i doprowadzili do gry na przewagi. Pięć meczboli ZAKSA nie wykorzystała. Punkt po piątym meczbolu dał Transferowi jedyny setowy punkt, który wywalczyli w pierwszym meczu z ZAKS-ą.

Pierwsze dwa sety miały bardzo podobny przebieg. Do 20. punktu minimalnie lepsi byli bydgoszczanie. W końcowych fragmentach lepsi okazywali się gospodarze i to dało im prowadzenie (2:0).
W decydującym czwartym secie ZAKSA dominowała już na parkiecie i pewnie go wygrała.
Pierwszy mecz dla ZAKS-y. Decydująca rozgrywka o 5. miejsce w Polsce rozegra się w bydgoskiej Łuczniczce w piątek, 17 kwietnia, o godz. 18.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Transfer Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:22, 32:34, 25:22)

ZAKSA: Zagumny, Loh, Rejno, van Dijk, Kooy, Gladyr, Zatorski (libero) oraz Ruciak, Witczak, Abdel-Aziz, Kaźmierczak.

Transfer: Woicki, Waliński, Duff, Jarosz, Cupkovic, Jurkiewicz, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero) oraz Nowakowski, Marshall, Wolański, Gunia.