W meczu 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski Zawisza wygrał w derbowym meczu z Chemikiem Moderatorem 5:2.

Inauguracja piłkarskiej wiosny wypadła w Bydgoszczy efektownie. W derbowym pojedynku zdecydowanie lepiej zaprezentowali się niebiesko-czarni. Już w trzeciej minucie meczu Zawisza strzelił pierwszą bramkę. Mimo asysty dwóch obrońców, Korneliusz Sochań wykazał się najlepszą orientacją w polu karnym i zaskoczył Laskowskiego. Kilka minut później Mielcarek mógł podwyższyć. Po długim rajdzie zakończonym plasowanym strzałem, piłka przeleciała tuż nad spojeniem słupka z poprzeczka bramki Chemika.

W 16 min. Chemik wyrównał. Grzegorz Adamski zaskoczył mocny strzałem Oczkowskiego. Końcówka pierwszej połowy należała do Zawiszy. W 42 min. Artur Cielasiński zdobył gola "stadiony świata". Po szybkiej akcji zespołu, potężną bombą z woleja trafił w same okienko. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu w pole karne Maziarz fatalnie odbił piłkę, trafiając do własnej bramki.

Drugą połowę Zawisza rozpoczął od mocnego uderzenia. w niegroźnej sytuacji Adamenko zagrał ręką w polu karnym, a jedenastkę na czwartą bramkę dla niebiesko-czarnych zamienił Krzysztof Urtnowski. Rozmiary porażki Chemika w 70 min. zmniejszył Franciszek Marzec, wykorzystując sytuację "sam na sam" z bramkarzem. Wynik spotkania w 83 min. strzałem głową po rzucie rożnym ustalił zdobywca pierwszego gola, Korneliusz Sochań.

W ćwierćfinale Regionalnego Pucharu Polski zagra Zawisza.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz 2:5 (1:3)

Chemik Moderator: Laskowski - Kacprzak (46' Lipkowski), Adamenko, Czyżewski, Włosińki - Chojnacki, Rysiewski - Kot (87' Skiba), Maziarz, Marzec - Adamski (87' Goździkowski).

Zawisza: Michał Oczkowski - Czyżniewski (46' Piekuś), Witucki, Orlicki, Cielasiński - Mielcarek, Sochań, Urtnowski - Mateusz Oczkowski, Brzeziński (68' Prejs) - Żyliński (60' Stasikowski).