W zaległym spotkaniu z 29. kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał na Gdańskiej Lidera Włocławek 5:1 i odzyskał pozycję lidera tabeli.

Stawką meczu Zawiszy z Liderem Włocławek był dla bydgoszczan powrót na pozycję lidera tabeli.

Mecz rozpoczął się od badania sił przez oba zespoły. Po kwadransie gry gospodarze uzyskali optyczną przewagę. Na bramkę kibice czekali ponad pół godziny. W 32 min. zdecydowaniem wykazał się Wojciech Mielcarek. Po dłuższym oblężeniu pola karnego przez gospodarzy, przebił się przez obrońców Lidera i mocnym strzałem pokonał Sobczaka.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Oskara Fürsta zmienił Kamil Żylski i jego autorstwa były trzy kolejne gole. Dwa pierwsze strzelił w ciągu minuty. W 64 min. piłka wpadła do bramki po jego dobitce strzału Oczkowskiego i obronie Sobczaka, a po wznowieniu przez gości gola powtórzył po kilkudziesięciu sekundach. W 75 min. Żylski po raz trzeci zaskoczył bramkarza Lidera strzałem zza linii pola karnego.

Włocławianie honorową bramkę uzyskali w 85 min., wykorzystując brak zdecydowania obrońców Zawiszy. Wynik meczu w 88 min. ustalił Tomasz Żyliński.

Pol zwycięstwie Zawisza odzyskał pozycję lidera tabeli (69 pkt.) i wyprzedza o dwa punkty Włocłavię Włocławek.

Według nieoficjalnych informacji Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN odrzuciła skargę kasacyjną Włocłavii na decyzję Kujawsko-Pomorskiego ZPN, który ukarał Włocłavię walkowerem za brak młodzieżowca w składzie przez kilka minut podczas meczu z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz.

W tej sytuacji Zawisza jest o krok od awansu do III ligi. Zadecyduje o tym ostatnia kolejka rozgrywek. 19 czerwca Zawisza podejmie na Gdańskiej Pogoń Mogilno, a Włocłavia zagra we Włocławku z Kujawianką Izbica Kujawska.

Zawisza Bydgoszcz - Lider Włocławek 5:1 (1:0)

Bramki: Wojciech Mielcarek (32), Kamil Żylski (64, 65, 75), Tomasz Żyliński (88) - Wojciech Łojeczko (85)

Zawisza: Michał Oczkowski - Ariel Jastrzembski, Korneliusz Sochań, Wojciech Mielcarek (76'  Natan Zniszczoł), Tomasz Żyliński, Tomasz Prejs, Rafał Piekuś (68' Jay Jaskólski), Jakub Witucki, Mateusz Oczkowski (74' Kamil Czyżniewski), Oskar Fürst (46. Kamil Żylski), Patryk Kozłowski (68' Cyprian Maciejewski)

Lider: Paweł Sobczak - Adrian Pęgowski (67' Mateusz Pestka), Mateusz Pohlid, Igor Stopczyk, Maciej Wańczyk, Kacper Dumicz, Dariusz Rajczyk, Stanisław Domaniecki (67' Christian Brodowski), Miłosz Kapica (86' Maciej Lewandowski), Igor Górniak (74' Jakub Mrozik), Marcin Bykowski (46' Wojciech Łojeczko).