Po zwycięstwie w Niecieczy z Termaliką Zawisza puka do ekstraklasy. Zwycięstwo z dotychczasowym liderem na jego boisku powoduje, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek bydgoszczanie nie byli jeszcze tak blisko powrotu do ekstraklasy po 19 latach przerwy.

Zwycięska bramka padła już w 4 minucie. Po dwójkowej akcji Pawła Abbotta z Jakubem Wójcickim, ten drugi wbiegł na pole karne i pokonał strzałem w długi róg, wybiegającego bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później mogło być 2:0, ale strzał Abbotta okazał się nieskuteczny. Dlaczego w 24 min. nie było 2:0 zdecydował przypadek. Abbott zagrał do Gevorgyana, ten minął obrońcę w polu karnym, strzelił w biegu, a bramkarz Termaliki zderzył się z zmierzającą do siatki piłką.

Po pół godzinie lekkiej przewagi Zawiszy to gospodarze dominowali w końcówce pierwszej odsłony. Najlepszą okazję mieli w 40 min. Pawlusiński z rzutu wolnego przymierzył w same okienko, ale Wojciech Kaczmarek przeniósł piłkę ponad bramką.

W drugiej połowie po ostrożnym początku sygnał, że mogą paść kolejne bramki dał w 63 min. Gevorgyan, ale po raz drugi nie udało mu się okazji “sam na sam” zamienić na bramkę. W ostatnich minutach meczu bramki mogły zdobyć oba zespoły. Kibicom Zawiszy, dopingującym niebiesko-czarnych skandowaniem: “Gramy u siebie, Zawiszo – gramy u siebie!” dwukrotnie zamarły serca w doliczonym o 4 minuty czasie gry. Najpierw Drozdowicz, będąc w znakomitej sytuacji nie potrafił skierować piłki do siatki, a w ostatnich sekundach po długim dośrodkowaniu Kaczmarek z najwyższym wysiłkiem dosięgnął piłkę.

W grze o ekstraklasę po dzisiejszej ligowej kolejce uczestniczą trzy zespoły: Zawisza (62 pkt.), Termalica (62 pkt.) i Cracovia (61 pkt.). Po zaskakującej porażce na własnym boisku z Kolejarzem Stróże Flota Świnoujście (59 pkt.) ma już tylko teoretyczne szanse na awans. Z tą drużyną Zawisza zagra już w sobotę.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Zawisza 0:1 (0:1)

0:1 – Jakub Wójcicki 4’

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak – Karol Piątek, Jakub Czerwiński (67’ Piotr Ceglarz), Michał Nalepa, Łukasz Pielorz, Krzysztof Kaczmarczyk (46’ Dariusz Jarecki), Vojtech Horvath, Krzysztof Lipecki, Andrzej Rybski, Dariusz Pawlusiński (73’ Jakub Biskup), Emil Drozdowicz

Zawisza: Wojciech Kaczmarek – Piotr Petasz, Damian Ciechanowski, Łukasz Skrzyński, Paweł Strąk, Kamil Drygas, Michał Masłowski, Hermes, Wahan Geworgian (71’ Sebastian Ziajka), Jakub Wójcicki (79’ Rafał Leśniewski), Paweł Abbott (66’ Tomasz Ostalczyk)

Żółte kartki: Kamil Drygas (Zawisza) oraz Vojtech Horvath, Dariusz Jarecki (Termalica)