W ostatnim meczu piłkarskiej jesieni Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią 2:2 i obronił pozycję lidera tabeli IV ligi po rundzie jesiennej.

Zawisza po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla bydgoskiej drużyny, dopóki piłka w grze, sytuacji skazanych na porażkę. Niebiesko-czarni w meczu z aspirującą do awansu drużyną z Włocławka, przegrywali w drugiej połowie 0:2. Bramki zaczęli strzelać, kiedy podrażnieni ukaraniem czerwoną kartką Żylskiego, zaczęli grać w dziesiątkę.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie zostawili po sobie goście. Włocłavia objęła prowadzenie w 19 min. Zdobył ją Witucki, który po rzucie rożnym dopadł najszybciej do piłki i pokonał Oczkowskiego.

Po godzinie meczu Zawisza przegrywał 0:2 po bramce strzelonej przez Czyżewskiego. Kiedy 6 minut później Żylski zobaczył po raz drugi żółty kartonik, tylko niepoprawni optymiści mogli wierzyć w powodzenia zawiszan w ostatnim spotkaniu jesieni.

Jednak dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe i Zawisza to dzisiaj udowodnił. W 80 min. kontaktową bramkę strzelił Brzeziński, a na dwie minuty przed końcem meczu karnego, podyktowanego za faul na Prejsie, na gola zamienił Mielcarek.

Remis dał Zawiszy pozycję lidera tabeli po jesiennych rozgrywkach. Bydgoszczanie wyprzedzają dwie drużyny z Włocławka. Lider traci trzy punkty, a taką samą stratę mieć będzie Włocłavia o ile 5 grudnia w zaległym meczu pokona Kujawiaka Kowal.

Zawisza Bydgoszcz - Włocłavia Włocławek 2:2 (0:1)

Zawisza: Michał Oczkowski - Mateusz Oczkowski, Orlicki, Cielasiński, Zniszczoł - Mielcarek, Sochań (46' Kozłowski) - Żylinski (46' Brzeziński), Jaskólski, Prejs (90' Deresiewicz) - Żylski.

Włocłavia: Zapała - Behlke, Cichowlas, Wypij, Czyżewski, Feter, Szablewski, Kujawski, Kuropatwiński, Grube, Witucki.

-----------

W zaległym meczu 15. kolejki IV ligi Chemik Moderator Bydgoszcz pokonał Legię Chełmża 5:0 (2:0). Bramki dla chemików zdobyli: Szymon Maziarz w 7 min. z rzutu wolnego, Daniel Katerla w 10 i 77 min., Damian Rysiewski w 47 min. i  Maciej Kot w 75 minucie.

Chemik rundę jesienną zakończy rozegraniem zaległego meczu w Chełmży z Legią 5 grudnia. Aktualnie Chemik zajmuje 5. miejsce  w tabeli. W przypadku zwycięstwa za tydzień wyprzedzi Sportis Łochowo i awansuje na 4. pozycję.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Pogoń Mogilno 5:0 (2:0)

-------------------------

W zaległym meczu 13. kolejki IV ligi BKS Bydgoszcz przegrał we Włocławku z wiceliderem tabeli Liderem 3:4. Bydgoszczanie walczyli z faworytem do końca spotkania. Po godzinie gry po bramce Chachuły był remis 3:3. Gospodarze w 67 min., po rzucie karnym egzekwowanym przez Głowińskiego objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

BKS rundę jesienną zakończy meczem domowym 5 grudnia z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Aktualnie BKS zajmuje 13. miejsce  w tabeli.

Lider Włocławek - BKS Bydgoszcz 4:3 (3:1)