W meczu 17. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz przegrał na Gdańskiej z Unią Janikowo 1:2.

Piłkarze Zawiszy przegrali dzisiaj trzeci mecz z rzędu. Na własnym boisku ulegli Unii Janikowo.

Pierwsza połowa meczu mogła się w wykonaniu bydgoszczan podobać. Zawisza prowadził otwartą grę i wypracowywał strzeleckie sytuacje pod bramką Unii. Gol zaskoczył wszystkich. Potężnym strzałem w 33 min. z ponad 20 metrów Sochań pokonał Fabiszewskiego. Bramkarz nie miał szans zatrzymania piłki, która odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki gości.

Po przerwie Unia zagrała szybko i skutecznie. Już w 51 min. wyrównał Kędziora, po szybkiej zespołowej akcji janikowian.

Zawiszanie mieli problem z dotrzymaniem kroku z grającymi z kontry piłkarzami Unii. W 69 min. Goździk wykończył szybką akcję Kędziory i z  prowadzenia Zawiszy zrobiło się 1:2.

Po przegranej Zawisza spadł na 11. miejsce w tabeli. Za tydzień bydgoszczan czeka ważny mecz na wyjeździe ze znajdującą się w strefie spadkowej Jarotą Jarocin, która dzisiaj bezbramkowo zremisowała z Bałtykiem Gdynia.

Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 1:2 (1:0)

• 1:0 Korneliusz Sochań (33)
  • 1:1 Przemysław Kędziora (51)
  • 1:2 Gracjan Goździk (69)

Zawisza: Dumieński - Paliwoda, Jastrzembski, Witucki - Wędzelewski, Sochań (76' Maciejewski), Koziara, Tunkiewicz (76' Żyliński), Brzeziński (61' Prejs) - Piekuś (43' Chachuła), Żylski

Unia: Fabiszewski - Beta (90' Zagdański), Urbański, Losik, Kowalski - Kujawski, Kryszak (79' Hulisz) - Zagórski (57' Roszak), Goździk, Mendez - Kędziora