W meczu 5. kolejki ligi okręgowej piłkarze Zawiszy pokonali w Łochowie KS Sportis 3:0.

Po wyrównanej pierwszej połowie, Zawisza w ostatnim kwadransie drugiej odsłony meczu rozbił gospodarzy. Niemal całą drugą połowę bydgoszczanie grali w  osłabieniu, bo w 51 min. czerwoną kartkę dostał Urtnowski.

Grając w osłabieniu, zawiszanie wzięli się mocno do pracy. Już w 55 min. przed szansą zdobycia gola stanął Wiśniewski, ale Dumieński obronił egzekwowany przez niego rzut karny.  Takiej okazji nie zmarnował Witucki,  pewnie egzekwując w 76 min.podyktowaną po raz drugi przez sędziego "jedenastkę".

Drugą bramkę zdobył Kanik po przebojowej szarży. Wynik ustalił na minutę przed końcem meczu Straszewski, w pierwszej akcji po wejściu na boisko.

Za tydzień, 15 września, o godz. 17:00 Zawisza podejmie w Potulicach Flisaka Złotorię.

KS Sportis Łochowo - Zawisza 0:3 (0:0)

Sportis: Dumieński - Słupecki, Woźniak, Nowicki, Perczyński, Kalinowski, Rogóż, Mateusz Oczkowski, Podolski, Krzywicki, Lewandowski.

Zawisza: Niwiński - Witucki, Detmer, Stoppel, Bąk - Zniszczoł (46' Ziemba), Wiśniewski (64' Kozłowski), Urtnowski, Brzeziński - Kanik (89' Straszewski), Ruczyński (61' Deresiewicz).