Piłkarze Zawiszy przegrali po dogrywce w meczu o Puchar Polski na szczeblu K-P ZPN (okręg bydgoski) z Gryfem Sicienko 2:3.

Mecz z rywalem, który w minionym sezonie zajął szóste miejsce w klasie okręgowej (grupa I kujawsko-pomorska) był niezwykle wyrównany.  Niebiesko-czarni już w 12 minucie zdobyli prowadzenie. Bramkarza gości Adama Owsiannego pokonał Wojciech Ruczyński. W 27 minucie był remis. Gola dla Gryfa  zdobył Arkadiusz Woźniak.

Tempo meczu w drugiej połowie spadło. Dopiero od 73 minuty wydarzenia na boisku nabrały rumieńców. Wtedy, po mocnym strzale  Patryka Błażejewicza,  bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a Wojciech Ruczyński wpakował ją do siatki. Sędzia uznał jednak, że Ruczyński był na spalonym. W 82 minucie Zawisza stracił drugą bramkę. Tuż przed 90. minutą dopiero co wprowadzony do gry Maciej Nowacki wyrównał. Do dogrywki by nie doszło, gdyby więcej szczęścia miał Woźniak. Po jego strzale Jan Stypczyński odbił piłkę, która następnie trafiła w poprzeczkę!

W pierwszej części dogrywki Gryf zepchnął bydgoszczan do obrony i w 98 min.goście objęli prowadzenie po bramce Łukasza Dąbrowskiego. Zawisza starał się odrobić stratę, ale zabrakło bydgoszczanom szczęścia. Tuż przed końcowym gwizdkiem w słupek trafił Wojciech Ruczyński.

Za dwa tygodnie Zawiszę czeka pierwszy mecz w A klasie. Bydgoszczanie zagrają w Potulicach z GLKS-em Dobrcz.

Zawisza Bydgoszcz – Gryf Sicienko  2:3 (1:1, 2:2)

Zawisza: Jan Stypczyński – Patryk Szymański (85, Maciej Nowacki), Tomasz Detmer, Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Adam Wiśniewski, Patryk Błażejewicz, Paweł Kanik – Patryk Bereza (63, Oskar Ziemba), Wojciech Ruczyński.

Gryf: Adam Owsianny – Arkadiusz Czekalski, Krzysztof Bogdziński, Szymon Graczyk, Arkadiusz Dąbrowski, Dawid Szczygielski, Łukasz Krężel (90, Bartosz Łobodziński), Łukasz Piasecki, Paweł Perczyński, Arkadiusz Woźniak, Maciej Lewicki.