W meczu 7. kolejki IV ligi Zawisza pokonał Cuiavię Inowrocław 3:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli, mając tę samą liczbę punktów co lider - Lider Włocławek. Na piątą lokatę awansował Chemik Moderator po wygranej 3:1 z KS Brzoza. BKS przegrał 0:3 z Włocłavią Włocławek.

Piłkarze Zawiszy pokonali dzisiaj na Gdańskiej Cuiavię Inowrocław 3:1. Pierwszą bramkę tuż przed przerwą zdobył dla gospodarzy Jay Jaskólski. Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie spotkania wynik podwyższył Kamil Żylski. W 66 min. Cuiavia dość szczęśliwie uzyskała bramkę kontaktową. Michał Oczkowski pechowo odbił piłkę wprost w strzelającego Ruta. Piłka odbita od napastnika Cuiavii wpadła do bramki Zawiszy. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Bramkę "stadiony świata" mocnym uderzeniemzdobył Wojciech Mielcarek.

Po zwycięstwie Zawisza awansował na drugie miejsce w tabeli, mając jedynie gorszy bilans bramkowy (24:6) od lidera - Lidera Włocławek (24:4). Sportis Łochowo po dzisiejszym remisie (1:1) z Kujawianką Izbica Kujawska, spadł na trzecie miejsce, mając tę samą liczbę punktów, ale bilans bramkowy gorszy (20:4). Czwartą pozycję z 16 punktami zajmuje Włocłavia Włocławek (20:5), ale ta drużyna rozegrała jeden miecz więcej od pozostałych czterech na samym szczycie tabeli.

Zawisza Bydgoszcz - Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław 3:1 (1:0)

Bramki: Jay Jaskólski (43), Kamil Żylski (50), Wojciech Mielcarek (69) - Mikołaj Ruta (66).

Zawisza: Michał Oczkowski - Zniszczoł, Stoppel, Orlicki, Mateusz Oczkowski (88' Czyżniewski) - Sochań, Kozłowski - Jaskólski (62' Żyliński), Mielcarek, Brzeziński (62' Prejs) - Żylski (86' Piekuś).

---------------

W dwóch innych rozegranych dzisiaj spotkaniach Chemik Moderator Bydgoszcz pewnie pokonał na Glinkach KS Brzoza 3:1. Bramki dla bydgoszczan zdobyli Szymon Maziarz w 8 min. z rzutu karnego oraz Daniel Katerla (18 min.) i Patryk Perliński (76 min.). Bramkę dla drużyny z Brzozy strzelił w 45 min. Łukasz Retlewski. Po zwycięstwie Chemik awansował w tabeli na 5. miejsce w tabeli (13 pkt.). Do lidera traci 3 punkty.

Natomiast BKS Bydgoszcz po serii zwycięstw doznał dzisiaj dotkliwej porażki na własnym boisku, przegrywając 0:3 z włocławską Włocłavią. W tabeli IV ligi BKS spadł na 7. miejsce (12 pkt.).