W 17. kolejce IV ligi, w meczu na szczycie, Zawisza pokonał we Włocławku Lidera 2:1. BKS Bydgoszcz rozgromił na wyjeździe KS Brzoza 7:0, a  Chemik Moderator zremisował u siebie z Unią Gniewkowo 2:2. Zawisza umocnił się na pozycji lidera tabeli i ma 5 punktów przewagi nad Liderem.

Po emocjonującej końcówce spotkania w meczu na szczycie Zawisza pokonał we Włocławku Lidera 2:1!

Po bezbramkowej pierwszej połowie w 60 min. bramkę z rzutu karnego dla gospodarzy zdobył Głowiński. Zawisza optycznie przeważał, ale bramki padły w samej końcówce meczu. Po kilku dośrodkowaniach w pole karne gospodarzy, akcja w 85 minucie spotkania przyniosła powodzenie. Stoppel nie doszedł do piłki, bo został przewrócony przez obrońcę Lidera. Rzut karny pewnie wykonał Żylski. Po szybkiej akcji gospodarzy Perek mógł pokonać bramkarza Zawiszy, ale Oczkowski sparował piłkę. Gospodarze nie nadążyli za szybką kontrą Zawiszy i Żyliński w 89 min. nie zmarnował doskonałej okazji i Zawisza wygrał mecz!

Po zwycięstwie bydgoszczanie są samodzielnym liderem tabli i mają 5 punktów przewagi nad Liderem.

Lider Włocławek - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:0)

Chemik Moderator dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu z Unią Gniewkowo, ale ostatecznie zremisował, tracąc zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Już w pierwszej połowie gniewkowianie mogli prowadzić, ale Fajkowski trafił z rzutu karnego w poprzeczkę i w dobitce trafił do siatki. Tak strzelonej bramki sędzie nie uznał, gdyż egzekutor karnego wykluczony jest z możliwości powtórnego uderzenia piłki.

Bramki padły po przerwie. W 63 min. gola dla Chemika zdobył Adamski. Cztery minuty później wyrównał Kryszak. Na 2:1 dla gospodarzy z rzutu karnego strzelił Maziarz. Prowadzenia chemicy nie utrzymali do końca spotkania, bo w doliczonym czasie gry ponownie do wyrównania doprowadził Kryszak.

Chemik Moderator z dorobkiem 25 punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Unia Gniewkowo 2:2 (0:0)

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz rozgromił na wyjeździe KS Brzoza 7:0. Po zwycięstwie BKS awansował na 10. miejsce  w tabeli IV ligi.

KS Brzoza Budowlany - KS Bydgoszcz 0:7 (0:4)