W meczu 6. kolejki IV ligi piłkarze Zawiszy pokonali lidera tabeli Cuiavię Inowrocław 2:0 i awansowali na 11. miejsce w tabeli.

Piłkarze Zawiszy zaadaptowali się w IV lidze. Po kilku słabszych meczach na początku rozgrywek wrócili na zwycięski kurs.

W meczu na stadionie przy Sielskiej Zawisza pokonał dość chwilowego lidera IV ligi inowrocławską Cuiavię. Bydgoszczanie od początku spotkania mieli optyczną przewagę, ale na pierwszą bramkę czekaliśmy do 40 minuty. Wtedy akcję poprowadził Kozłowski i szybkim podaniem wystawił piłkę Oczkowskiemu, który sprytnym strzałem przelobował wybiegającego bramkarza gości.

W drugiej połowie zwycięstwo Zawiszy przypieczętował Straszewski, pakując piłkę do bramki Cuiavii po strzale w słupek Kozłowskiego.

Teraz bydgoskich kibiców czekają wielkie derby. W środę, 11 września, o godz. 17 na stadionie przy Glinkach 79 w zaległym meczu z 1. kolejki rozgrywek Chemik zmierzy się z Zawiszą.

Zawisza Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław 2:0 (1:0)

Zawisza: Stypczyński - Cielasiński, Stoppel, Żurowski, Bąk - Brzeziński, Wiśniewski (81' Prejs), Sochań, Oczkowski (64' Straszewski) - Kozłowski, Ruczyński (57' Żyliński)