W meczu 17. kolejki ligi okręgowej Zawisza Bydgoszcz pokonał Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:1.

Naprzód to czołowa drużyna kujawsko-pomorskiej ligi okręgowej, zajmuje 4. miejsce w tabeli. Bydgoszczanie długo męczyli się zanim pokonali ofensywnie nastawiony zespół z Jabłonowa Pomorskiego.

Goście mecz rozpoczęli bez respektu dla lidera i po jednej z akcji objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym Gołowatenko  z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Zawisza potrzebował ponad 20 minut, by uporządkować grę w środku pola i przejść do akcji zaczepnych. Wyrównanie padło po pół godzinie gry. Bramkę strzelił Cielasiński. Po podaniu Straszewskiego najpierw trafił w słupek, ale przy dobitce już się nie pomylił.

Na zwycięską bramkę kibice czekali do 66 minuty meczu. W zamieszaniu w polu karnym gości do piłki doskoczył Straszewski i celnie strzelił do bramki Szreibera.

Największy rywal Zawiszy do awansu do IV ligi, Mustang Ostaszewo, pokonał wczoraj Victorię Lisewo 2:0, ale do Zawiszy ciągle traci 7 punktów.

Kolejny ligowy mecz Zawisza rozegra ponownie na stadionie przy Sielskiej. W sobotę, 30 marca, o godz. 12 zagra z Sokołem Radomin.

Zawisza Bydgoszcz - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:1 (1:1)

Zawisza: Niwiński - Cielasiński, Witucki, Stoppel, Bąk - Zniszczoł, Żurowski, Urtnowski (84' Ruczyński), Kanik (90' Prejs) - P. Kozłowski (64' Wiśniewski) - Straszewski (76' Wesołek).

Naprzód: Szreiber - Gołowatenko, B. Makowski (90' Suchocki), Sosnowski, Wilkanowski, Piasecki, Prylewski, A. Kozłowski, Dah, Leis, Hanzek (84' Łasiński).