W 8. kolejce ligi okręgowej Zawisza pokonał na Sielskiej Pomorzanina Serock 2:1 i umocnił się w tabeli na pozycji lidera.

Zawisza grał do końca i opłaciło się. Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej części meczu, w 60 min. pierwszą bramkę zdobyli goście. Choć niebiesko-czarni protestowali, domagali się odgwizdania faulu, sędzia uznał bramkę Napierały. Co więcej ten sam zawodnik mógł podwyższyć rezultat meczu.

Bydgoszczanie obudzili się w ostatnich minutach meczu. W 85. min. akcję gospodarzy celnym trafieniem zakończył Patryk Kozłowski. Zwycięstwo dał Zawiszy celnie wyegzekwowany rzut karny przez Artura Cielasińskiego w 88 min. Zawiszy dopisało szczęście, a  zdobyte 3 punkty zwiększyły przewagę nad drugim w tabeli Startem Pruszcz do 6 punktów.

Za tydzień, 7 października, bydgoszczanie zagrają w Ostaszewie z trzecim w tabeli Mustangiem.

Zawisza Bydgoszcz  - Pomorzanin Serock 2:1 (0:0)

Zawisza: Niwiński - Cielasiński, Detmer, Urtnowski, Bąk, Kanik, Wiśniewski (72' Kot), Brzeziński, Zniszczol (88' Ignatowski), Kozłowski, Straszewski (53' Deresiewicz).

Pomorzanin: Ostrowski - M. Kozłowski, Sobacki, Andrysiak, Włosiński, Napierała, Górski, Wiśniewski, Gronkowski, Sikora, Szczęsny.