Piłkarze Zawiszy wygrali 3:2 ze Spartą Brodnica w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

To był pierwszy mecz Zawiszy na stadionie przy ul. Gdańskiej po 4-letnim zesłaniu. Niebiesko-czarni zagrali ze Spartą Brodnica w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mecz rozegrany został w obecności około 1000 kibiców (na mecz jako imprezę niemasową sprzedano 999 biletów).

Zawisza rozpoczął z dużym impetem. Już w 10 minucie Kamil Żylski po szybkim rajdzie zdobył pierwszą bramkę. Ten sam zawodnik cztery minuty później podwyższył wynik spotkania na 2:0 potężnym strzałem pod poprzeczkę. Brodniczanie kontaktową bramkę zdobyli przed przerwą z rzutu karnego.

W 60 min. meczu Sparta doprowadziła do wyrównania. Gola zdobył Bartosz Zalewski, wykorzystując zawahanie bydgoskiej obrony, mocnym uderzeniem pokonał Oczkowskiego.

Zwycięska bramka po raz trzeci była autorstwa Żylskiego, który sprytnie uciekł obronie, otrzymał podanie od Stoppela i wykorzystał znakomitą sytuację strzelecką.

Zawisza Bydgoszcz - Sparta Brodnica 3:2 (2:1)

Zawisza: Oczkowski - Stoppel, Witucki (10' Kozłowski), Orlicki, Czyżniewski - Sochań, Mielcarek (30' Dahms) - Żyliński, Jaskólski, Brzeziński (82' Deresiewicz) - Żylski.

SPARTA: Wiśniewski - Banasiak, Bruszczak (72' Wesołowski), Ciechowski, Domżalski, Dzwonkowski (67' Gula), Janczak, Kaźmierczak (46' Koczur) Martyniuk, Reise, Zalewski.