W meczu 19. kolejki IV ligi Zawisza pokonał Start Pruszcz 2:1. Bydgoszczanie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Zawisza nie zachwyca formą. W pierwszym meczu wiosny w końcówce wymęczył zwycięstwo z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Przebieg dzisiejszego spotkania ze Startem Pruszcz miał podobny przebieg.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej strzał Żylskiego dał prowadzenie gospodarzom. Goście 10 minut później wyrównali. Oczkowskiego pokonał Konopczyński.

Zawiszanie grali ponownie do końca i w doliczonym czasie gry, po akcji Żylskiego, piłkę do bramki Startu wpakował Jastrzembski.

Zawisza Bydgoszcz - Start Pruszcz 2:1 (0:0)

Bramki: Kamil Żylski (59), Ariel Jastrzembski (90+1) - Jakub Konopczyński (70)

Zawisza: Michał Oczkowski - Jastrzembski, Maciejewski, Sochań, Żylski, Mielcarek (60' Kozłowski), Żyliński, Brzeziński (60' Fürst), Prejs (77' Czyżniewski), Michał Oczkowski, Jaskólski (90. Witucki).

Start: Anders - Konopczyński (88. Kołodziej), Napierała, Wanat, Krukowski (40. O. Sapa), Szulc, Chabowski, Kostiuk (60. K. Sapa), Górzyński, Wójtowicz, Czarnowski.