Piłkarze Zawiszy w 8. kolejce A klasy pokonali na wyjeździe Tartak Wudzyn 4:0.

Przedostatni w tabeli A klasy Tartak Wudzyn postawił dzisiaj piłkarzom Zawiszy w pierwszej połowie mocny opór. Najlepszą okazję miał Wojciech Ruczyński, ale po jego strzale głową bramkarz Tartaku był na posterunku. Choć Zawisza przeważał w polu, okazji do zdobycia gola nie miał wiele.

W drugiej połowie Zawisza ruszył do szturmu. Pierwszy atak gości zakończył się wybiciem obrońcy Wudzyna w... słupek. Samobójczych bramek jednak w meczu nie było. W 57 min. pierwszą bramkę dla bydgoskiego zespołu zdobył Wojciech Ruczyński po zagraniu z rzutu wolnego przez Adriana Brzezińskiego. W 75 min. było 2:0 po bramce Pawła Kanika i asyście Patryka Berezy. Minutę później Bereza zaskoczył obrońców Bereza, przejął piłkę i wpakował ją do pustej bramki. W doliczonym czasie gry Wojciech Ruczyński po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania.

Po zwycięstwie Zawisza dalej jest na drugim miejscu w tabeli i traci jeden punkt do Fali Świekatowo, która pokonała dzisiaj GLKS Osielsko 4:1 (1:1). W 9. kolejce Zawisza będzie walczył o powrót na pierwsze miejsce w tabeli, bo zagra właśnie  z Falą Świekatowo. Spotkanie rozegrane zostanie w Potulicach 14 października (początek godz. 15:00).

Tartak Wudzyn – Zawisza Bydgoszcz  0:4 (0:0)

0:1 Wojciech Ruczyński (57)

0:2 Paweł Kanik (75)

0:3 Patryk Bereza (76)

0:4 Wojciech Ruczyński (90+2)

Zawisza: Marcin Niwiński – Patryk Szymański, Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer (60' Jakub Konopczyński), Bartosz Bąk (46' Patryk Bereza) – Adrian Brzeziński (74' Jarosław Lewandowski), Patryk Błażejewicz (77' Oskar Ziemba), Adam Wiśniewski (70' Sergiusz Kot), Artur Cielasiński, Wojciech Ruczyński, Paweł Kanik.