W meczu 18. kolejki III liga Zawisza Bydgoszcz pokonał w Jarocinie Jarotę 3:2. To był ostatni mecz rundy jesiennej.

Zawisza, po trzech przegranych meczach z rzędu, przełamał fatalną passę i po zaciętym meczu pokonał dzisiaj w Jarocinie Jarotę. To cenne zwycięstwo, zwłaszcza że bydgoszczanie przegrali z Jarotą w pierwszym meczu ponad trzy miesiące temu 0:2.

W Jarocinie kibice obu drużyn przeżywali huśtawkę nastrojów. Gospodarze w 15 min. po składnej akcji objęli prowadzenie. Bramkę strzelił Kamiński. Sześć minut później, Mielcarek po przebojowej akcji doprowadził do wyrównania, a w 34 min. bydgoszczanie objęli prowadzenie. Duże szczęście dopisało Żylskiemu. Najpierw w dogodnej sytuacji strzelił mocno w bramkarza Jaroty, który piłkę odbił prosto we nadbiegającego Żylskiego. Piłka po odbiciu się od napastnika Zawiszy, wpadła do bramki.

Po przerwie gospodarze nie zamierzali kapitulować. W 55 min. Kamiński ponownie trafił do bramki Zawiszy, zaskakując Dumieńskiego strzałem z pola karnego.

Zawisza grał jednak do końca. W 89 min. meczu bramkarza gospodarzy zaskoczył Maciejewski.

Po zwycięstwie Zawisza awansował na 10. pozycję w tabeli.

Jarota Jarocin - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (1:2)

• 1:0 Sebastian Kamiński (15)
  • 1:1 Wojciech Mielcarek (21)
  • 1:2 Kamil Żylski (34)
  • 2:2 Sebastian Kamiński (55)
  • 2:3 Cyprian Maciejewski (89)

Zawisza: Dumieński - Paliwoda, Jastrzębski, Witucki - Wędzelewski, Maciejewski, Koziara (82' Żyliński), Tunkiewicz, Oczkowski - Mielcarek, Żylski.