W meczu 12. kolejki ligi okręgowej Zawisza pokonał Radzyniankę Radzyń Chełmiński 3:1.

Mecz z Radzynianką okazał się trudną przeprawą dla bydgoszczan. Goście w 23 min. przeprowadzili szybką akcje, po której Krzak pokonał Niwińskiego. Zawisza przeważał, ale do przerwy wyrównująca bramka nie padła.

Po przerwie wyrównał Straszewski w 55 min. gry. Potem dość długo niebiesko-czarni nie mieli sposobu na strzelanie zwycięskiej bramki. Aż do 88 minuty. Wtedy Deresiewicz zdecydował się na strzał, po którym piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki bezradnego Ryby.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry na 3:1 ustalił Wesołek, wprowadzony na boisko 10 minut wcześniej. W ten sposób Zawisza wygrał ostatni mecz na własnym boisku przed zimową przerwą i umocnił się na pozycji lidera tabeli. Bydgoszczan czekają jeszcze w listopadzie trzy mecze wyjazdowe.

Zawisza Bydgoszcz - Radzynianka Radzyń Chełmiński 3:1 (0:1)

Zawisza: Niwiński - Bąk, Igantowski (82' Zniszczoł), Cielasiński, Deresiewicz, Wiśniewski, Brzeziński, Urtnowski, Witucki, Kanik (77' Wesołek), Straszewski (64' Kozłowski).

Radzynianka: Ryba - Krzak (59' Sternicki), Wójtowicz, Górski, Manthey (74 Budzich), Eliminowski, Stankiewicz, Bollin, Wolak, Chodyna, Rybiński.