W meczu 16. kolejki ligi okręgowej Zawisza rozgromił Promień Kowalewo Pomorskie 6:0.

Znakomicie wypadła inauguracja piłkarskiej wiosny na Sielskiej. Piłkarze Zawiszy rozgromili Promień Kowalewo Pomorskie 6:0. Mecz był jednostronnym widowiskiem, a piłkarze Promienia po ostatnim gwizdku sędziego mogli poczuć ulgę, że dopuścili do utraty tylko sześciu bramek.

Już w 3 min. spotkania Kozłowski pewnie przymierzył i było 1:0. Do przerwy Zawisza prowadził 3:0 po dwóch bramkach Straszewskiego zdobytych w 18 minucie i 28 minucie meczu. Po przerwie niebiesko-czarni stworzyli wiele sytuacji bramkowych, z których wykorzystali trzy. W 55 min. gola zdobył Zniszczoł, a w 69 min.  Urtnowski. Wynik spotkania na 6:0 ustalił Ruczyński. Wesołek po szybkiej akcji ślizgiem skierował piłkę w słupek, a Ruczyński przy biernej postawie obrony Promienia, odbitą piłkę wpakował do siatki.

Po zwycięstwie Zawisza umocnił się na pozycji lidera. Przewagę nad drugim w tabeli Mustangiem Ostaszewo, który dzisiaj przegrał 0:2 z Pomorzaninem Serock, bydgoszczanie powiększyli do 7 punktów.

Kolejny ligowy mecz Zawisza rozegra ponownie na stadionie przy ulicy Sielskiej. W  niedzielę, 24 marca, o  godz. 11.00 zmierzy się z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

Zawisza Bydgoszcz - Promień Kowalewo Pomorskie 6:0 (3:0)

Zawisza: Niwiński - Cielasiński, Witucki, Stoppel, Bąk - Zniszczoł, Żurowski, Urtnowski, Kanik - Kozłowski (64' Ruczyński), Straszewski (75' Wesołek)

Promień: Dybka - J. Kawula, Kończalski, Łuszczyński, Raniszewski, Kopaczewski, Kraśniewski, Walaszkowski, Rzepiński, D. Kawula, Wieczorkowski.