Stawka ostatniego, przełożonego meczu 17. kolejki między Zawiszą i Zagłębiem dla bydgoszczan była bardzo wysoka. Zgubienie trzech punktów praktycznie eliminowałoby Zawiszę z walki o powrót do ekstraklasy.

Gospodarze przystąpili do gry niezwykle zmotywowani. Już w 7 min. Zawisza uzyskał podwójną przewagę. Faul w polu karnym wyeliminował z gry Sołowieja, a jedenastkę na bramkę zamienił poszkodowany Kamil Drygas.

Zagłębiacy nie zamierzali jednak kapitulować od razu. Ich nadzieje odżyły w 13 min. Najpierw Sapela z niemałym trudem obronił strzał z rzutu wolnego, ale zaraz potem bydgoszczanie pogubili się przy wyjściu z kontrą, a po podaniu Sierczyńskiego Michał Fidziukiewicz doprowadził do remisu.

Potem warunki gry na boisku dyktowali gospodarze. Kilkuset kibiców na bramkę musiało jednak poczekać. W 31 min. sędzia główny pokazał nawet środek boiska po akcji bydgoszczan, ale po interwencji bocznego decyzję zmienił. Po prostu piłka tańczyła na linii bramkowej po zamieszaniu w polu karnym, ale za tę linię nikt, łącznie z Lewickim, który się o to starał, za linię jej nie przekulał.

Worek z bramkami rozwiązał w 37 min Szymon Lewicki. Smektała dośrodkował do Patejuka, ten zagrał ją w środek pola karnego, a Lewicki stamtąd do bramki. Potem swoje trzy minuty miał Kamil Drygas. Na sekundy przed 45. minutą pomocnik Zawiszy na drugiego gola zamienił dośrodkowanie Smektały. Półtora minuty później Kamil Drygas akcję zakończył główką. Hat-trick i 4:1 na tablicy.

W drugiej połowie gospodarze dorzucili jeszcze dwie bramki, choć mogło ich paść dużo więcej. W 56. min. zaskakującym strzałem popisał się Szymon Lewicki, a w 72 min. po szybkiej kontrze wynik ustalił Jakub Smektała.

Zdobyte trzy punkty pozwoliły Zawiszy zbliżyć się do czołówki I ligi. Jest czwarty i do drugiej w tabeli Arki traci 5 punktów, a do lidera Wisły Płock sześć.

Kolejny mecz na stadionie Zawiszy już w przyszłym roku, 5 marca, z Pogonią Siedlce.

Zawisza Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (4:1)
1:0 Kamil Drygas 9’ (k.)
1:1 Michał Fidziukiewicz 13’
2:1 Szymon Lewicki 37’
3:1 Kamil Drygas 44’
4:1 Kamil Drygas 45+1’
5:1 Szymon Lewicki 56’
6:1 Jakub Smektała 72’

Zawisza: Łukasz Sapela – Sebastian Kamiński, Łukasz Nawotczyński, Piotr Stawarczyk, Krzysztof Nykiel, Jakub Smektała, Wasił Panajotow (79’ Daniel Włosiński), Maciej Kona (73’ Giorgi Alawerdaszwili), Kamil Drygas, Sylwester Patejuk (66’ Jakub Łukowski), Szymon Lewicki.

Zagłębie: Wojciech Fabisiak – Marcin Sierczyński, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Jakub Wilk (46’ Dawid Ryndak), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Grzegorz Fonfara (11’ Konrad Budek), Martin Pribula (82’ Patryk Mularczyk), Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Łukowski, Włosiński (Zawisza) oraz Sierczyński (Zagłębie).

Czerwone kartki: Łukasz Sołowiej w 8 min. za faul (Zagłębie).