Zawisza zwycięstwem zakończył pobyt w B klasie. Pokonał dzisiaj w Potulicach Skrę Paterek 5:3.

Przed meczem ze Skrą Paterek Zawisza miał już zapewniony awans do A klasy i chyba tym należy tłumaczyć dość niską koncentrację bydgoskiego zespołu w pierwszym okresie gry. Po kwadransie niebiesko-czarni przegrywali 0:2. Najpierw w 10 min. po szybkiej kontrze bramkę dla Skry zdobył Rybarczyk, a kilka minut później  podwyższył prowadzenie gości Białka.

Po 30 minutach zawiszanie się obudzili, czego sygnałem był strzał w poprzeczkę Wojciecha Ruczyńskiego. W 36 min. bramkę kontaktową zdobył Paweł Kanik i przy wyniku 1:2 zawodnicy zeszli na przerwę.

Druga połowa zaczęła się też błędem w defensywie Zawiszy. Wykorzystał go Rybarczyk. Od utraty trzeciej bramki Zawisza przystąpił do odrabiania strat. W 54 min. nie do obrony w okienko strzelił Brzeziński, a w 67 min. do remisu doprowadził Ruczyński. W 73 min. strzał Berezy dał Zawiszy prowadzenie, a wynik 5:3 ustalił w 77 min. Wiśniewski. Tak jak strzał Ruczyńskiego w 30 min. w poprzeczkę zmobilizował niebiesko-czarnych do walki o zwycięstwo, tak strzał w poprzeczkę Ruczyńskiego w doliczonym czasie gry był ostatnim mocnym akcentem zaznaczonym przez Zawiszę w B klasie.

Meczem ze Skrą Paterek Zawisza zakończył dzisiaj rozgrywki w B klasie.  W ostatniej kolejce bydgoszczanie mieli zagrać w Brzozie z Akademią Futbolu, ale rywale zapowiedzieli oddanie meczu walkowerem.

Zawisza Bydgoszcz - Skra Paterek 5:3 (1:2)

Zawisza: Stypczyński - Setlak (75' Ziemba), Błażejewicz, Bąk, Kot, Marchwant (46' Wiśniewski), Nowacki (61' Lewandowski), Kasperczak (46' Brzeziński), Bereza, Ruczyński, Kanik.

Skra: Balcer - Chałasiewicz, Zieliński, Wawrzyniak, Jarczyński, Choliński, Raese, Białka, Zygmunt, Rzalik, Rybarczyk.