Zawisza awans do ligi okręgowej wywalczył tydzień temu, pokonując w Sępólnie Krajeńskim Krajnę 4:0. Na pożegnanie A klasy niebiesko-czarni zremisowali dzisiaj w Potulicach z Tucholanką 1:1.

W pierwszej połowie ostatniego występu Zawiszy w A klasie więcej działo się na trybunach, gdzie trwała feta z okazji awansu. Mecz ożywił się w ostatniej półgodzinie. W 60 min. Ruczyński trafił w  poprzeczkę, a zepchnięta do defensywy Tucholanka w 73 min. niespodziewanie objęła prowadzenie po strzale Ostrowskiego. Wtedy mecz przeniósł się na połowę gości. Najpierw Stoppel miał pecha, bo piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, ale w 84 min. przymierzył już jak trzeba i pokonał Wojciechowskiego.

Po ostatnim gwizdku w Potulicach były chóralne skandowania i śpiewy na cześć drużyny i awansu.

Zawisza Bydgoszcz - Tucholanka Tuchola 1:1 (0:0)

Zawisza: Stypczyński - Setlak, Libiszewski, Szymański, Ziemba (58' Cielasiński), Ruczyński (76' Kanik), Straszewski (70' Lewandowski), Brzeziński, Nowacki (70' Wiśniewski), Deresiewicz, Stoppel.

Tucholanka: Wojciechowski - Pędowski, B. Kaszczyszyn, M. Wiśniewski, Górka, Szulc, Reda, Fierek (90' Smoliński), Kociński (87' Dończyk), Ostrowski, P. Kaszczyszyn.