Przed meczem z Polonią Bytom dominowała pewność awansu niebiesko-czarnych do ekstraklasy, a kibice zaplanowali i zapraszali kilka dni przed meczem wszystkich fanów Zawiszy na marsz i fetowanie awansu w niedzielę na Starym Rynku.
I nie zawiedli się. W Bytomiu piłkarze z Bydgoszczy postawili kropkę nad “i”.

Już w 7 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego Pawłowi Abbottowi niewiele zabrakło do szczęścia. W 19 minucie powinno być 0:1. Po rajdzie środkiem boiska w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Wójcicki, ale nie strzelał tylko chciał “wjechać” razem z piłką do bramki, a piłkę, niestety, zabrał mu udanym wyjściem i obroną Mateusz Mika. Bramkarz Polonii nie miał już tego szczęścia w 40 min. Sebastian Ziajka wyszedł na polu karnym na pozycję strzelecką i Mika próbował skopiować interwencję z 19 min., ale tym razem faulował, a z rzutu karnego pierwszą bramkę strzelił Paweł Abbott.

W drugiej połowie dominacja Zawiszy nie podlegała dyskusji. Odnotujmy, że w 58 min. Ziajka mógł podwyższyć przewagę nad Polonią, ale jego strzał okazał się niecelny. Jedynie 60 min. mogła jakimś dziwnym trafem, co zdarza się w piłce nożnej, zdestabilizować mecz, w którym jedna drużyna, która była w meczu dużo lepsza, mogła doznać załamania. Okazję na wyrównanie miał Adrian Laskowski. Na szczęście, zmarnował ją, strzelając niecelnie.

Minutę później było już praktycznie po meczu. Prostopadłe zagranie przejął Paweł Abbott i po profesorsku przelobował bramkarza, dając Zawiszy dwubramkowe prowadzenie.

Zawisza do ekstraklasy postanowił wejść z impetem. Masłowski miał doskonałą okazję, ale w 80 minucie zamiast do bramki strzelił piłkę w boczną siatkę. 3:0 było jednak minutę później po potężnej bombie Sebastiana Ziajki. Wynik ustalił Tomasz Ostalczyk. Piotr Petasz zagrał precyzyjnie na główkę Ostalczyka, a ten gola zapisał na swoim koncie “z muzyką”.

Po zwycięstwie w Bytomiu Zawisza obronił pozycję lidera i awansował do ekstraklasy. Jutro ten sukces będzie fetowany w Bydgoszczy. O godz. 18 pod stadionem Zawiszy zbiorą się kibice i w głośnym, radosnym pochodzie ul. Gdańską przemaszerują na Stary Rynek, by tam razem z drużyną cieszyć się z sukcesu.