Zawisza Bydgoszcz awansował do III ligi! W ostatniej kolejce IV-ligowych rozgrywek zremisował 2:2 z Pogonią Mogilno.

W ostatniej kolejce IV ligi doszło w Kujawsko-Pomorskiem do sensacyjnych rozstrzygnięć. Przed ostatnią kolejką dwie drużyny miały szanse awansu do III ligi: Zawisza Bydgoszcz i Włocłavia Włocławek. Bliższy awansu był Zawisza. Bydgoskiemu zespołowi awans gwarantowało zwycięstwo z Pogonią Mogilno. Awans Włocłavii nastąpiłby w przypadku zwycięstwa nad Kujawianką Izbica Kujawska i porażce bądź remisie Zawiszy.

Żaden scenariusz się nie ziścił, bo zaskoczył i Zawisza, i Włocłavia.

W Bydgoszczy po pierwszej połowie Zawisza przegrywał 0:1. Mimo dużej przewagi w polu, bydgoszczanie w 20 min. stracili bramkę.  Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jagielskiego celną główką popisał się Krajnyk i goście prowadzili 1:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Zawisza jednak pozostał faworytem do awansu, bo we Włocławku Włocłavia przegrywała z Kujawianką 0:2!

Tuż po przerwie wiarę na awans mogła podciąć kolejna bramka gości, bo w 51 min. Pogoń po szybkiej kontrze podwyższyła prowadzenie na 2:0. Bramkę w 51 min. strzelił Wiktor Mrówczyński.

Na szczęście we Włocławku wynik nie zmienił się do końca meczu, a Zawisza poderwał się do walki. W 64 min. znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Oskar Fürst i Zawisza przegrywał już tylko 1:2. W 83 min. Ariel Jastrzembski doprowadził do remisu i awans był już wtedy pewny, bo Włocłavia w upalny sobotni dzień poległa na własnym stadionie z Kujawianką 0:2!

Po meczu na murawie stadionu była wielka radość i fetowanie awansu.

Marsz Zawiszy w górę trwa. Od czterech lat bydgoszczanie co roku wywalczyli awans do wyższej ligi. Nadszedł czas na III ligę...

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Mogilno 2:2 (0:1)