Górnicy od początku meczu rzucili się do ataku, by odrobić straty z Bydgoszczy. Zawisza cofnął się do obrony i starał się jedynie przeszkadzać szarżującym gospodarzom. Szybko jednak zabrzanie się wyszumieli i po kwadransie szturm został odparty. Choć optycznie Górnik dalej przeważał to goście dość nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Piłkę przejął Drygas i mimo asysty obrońców mierzonym strzałem zdobył bramkę. Do przerwy 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się jak pierwsza. Niemal po wznowieniu gry Nakoulma mógł wyrównać, ale zmarnował doskonałą sytuację. Górnicy dyktowali warunki gry w środku pola, ale celem gry w piłkę jest strzelanie bramek. Te zdobywali goście. Petasz kilka minut później dośrodkowywał z rzutu wolnego, a Iwan tak niefortunnie interweniował, że głową wpakował piłkę do własnej bramki. W 69 minucie Lewczuk pognał prawym skrzydłem i wystawił idealnie piłkę Drygasowi, który dopełnił formalności. 3:0 w Zabrzu w rewanżowym meczu z Górnikiem przechodzi do historii, bo Zawisza drugi raz w swojej historii awansuje do półfinału Pucharu Polski.

Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:1)
0:1 – Kamil Drygas 35’
0:2 – Bartosz Iwan (sam.) 52’
0:3 – Kamil Drygas 69’

• pierwszy mecz: 1:2, awans: Zawisza Bydgoszcz

Górnik: Grzegorz Kasprzik – Maciej Mańka, Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz, Rafał Kosznik, Radosław Sobolewski, Wojciech Łuczak, Przemysław Oziębała (60’ Paweł Olkowski), Prejuce Nakoulma, Łukasz Madej (73’ Tomas Majtan), Bartosz Iwan (73’ Robert Jeż).

Zawisza: Wojciech Kaczmarek – Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael, Sebastian Ziajka (81’ Damian Ciechanowski), Hermes, Kamil Drygas, Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek (79’ Alvarinho), Piotr Petasz, Michał Masłowski (68’ Jorge Kadu).

Żółte kartki: Bartosz Iwan, Antoni Łukasiewicz (Górnik).