W meczu 12. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe KP Starogard Gdański 3:2.

Wygraną na wyjeździe z KP Starogard Gdański Zawisza wyrwał się ze strefy spadkowej III ligi i rozpoczął marsz w górę w tabeli.

Mecz w Starogardzie Gdańskim był wyrównany. Bydgoszczanie w 24 min. objęli prowadzenie po strzale Piekusia, któremu drogę do bramki utorował Żylski. Gospodarze wyrównali w 41 min. po strzale głową Moskalewicza. Mimo okazji z obu stron wynik do przerwy nie zmienił się.

W drugiej połowie Zawisza w 57 min. wyszedł na prowadzenie po główce Jastrzembskiego. Gospodarze rzucili się do odrobienia straty, ale Szelong w bramce spisywał się znakomicie.

Prowadzenie Zawiszy w 88 min. podwyższył Żylski po składnej akcji całego zespołu. Gospodarze grali już wtedy w osłabieniu po czerwonej kartce Bacha 10 minut wcześniej. Starogardzianie walczyli do końca. W doliczonym czasie gry Kleinschmidt zmniejszył wysokość porażki gospodarzy do 2:3.

Po zwycięstwie Zawisza awansował na 11. miejsce w tabeli.

Za tydzień, w sobotę, 16 października Zawisza zmierzy się na Gdańskiej ze Stolem Gniewino. Początek meczu o godz. 17.00.

KP Starogard Gdański - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (1:1)

• 0:1 Rafał Piekuś (24)
  • 1:1 Patryk Moskalewicz (41)
  • 1:2 Ariel Jastrzembski (57)
  • 1:3 Kamil Żylski (88)
  • 2:3 Kleinschmidt (90)

KP: Moczadło - Moskiewicz, Wohlert, Ł. Kowalczyk (79' Armatowski), Górski, Manuszewski, Sosnowski (72' Frygier), Banaczek (72' Proszuk), Korpalski, P. Kowalczyk, Bach

Zawisza: Szelong - Maciejewski, Jastrzembski, Witucki (82' Weremko) - Wędzelewski, Sochań (67' Mielcarek), Koziara, Prejs - Piekuś (82' Chachuła), Żylski (Żyliński 89'), Brzeziński (67' Tunkiewicz)