W meczu 14. kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał w Łochowie Sportis 2:1. Bydgoszczanie awansowali na pozycję lidera tabeli. Mecz odbył się bez udziału publiczności.

To był mecz niemal na szczycie. Przed spotkaniem Sportis zajmował czwarte miejsce w tabeli (26 pkt.), a Zawisza był drugi (29 pkt.). Sportis znakomicie rozpoczął nowy sezon, ale w ostatnich spotkaniach spuścił z tonu i dwa mecze przegrał.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale zmarnowali dwie dobre okazje do strzelenia bramki, przy jednej Oczkowskiego uratował słupek.

W drugiej połowie pierwszą bramkę w 56 min. zdobył Ntuli, kończąc akcję Wojciechowskiego. Gospodarze nie cieszyli się długo prowadzeniem. Minutę później Jaskólski został sfaulowany w polu karnym Sportisu, a Żylski nie zmarnował jedenastki. Dobra gra Zawiszy w drugiej części spotkania została potwierdzona zdobyciem zwycięskiej bramki. Autorem gola po raz drugi był Żylski.

Dzięki zwycięstwu Zawisza awansował na pozycję lidera IV ligi.

11 listopada w Bydgoszczy odbędzie się mecz na szczycie. Zawisza zmierzy się z wiceliderem, Włocłavią Włocławek.

Sportis Łochowo - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:0)

Sportis: Dumieński - Frasz, Branicki - Cemschi, Kujawka, Kipeya (79' Krzywicki) - Wojciechowski, Ntuli (68' Miłek), Janu (90' Szymański), Słupecki - Dimitrow.

Zawisza: Michał Oczkowski - Mateusz Oczkowski, Stoppel, Orlicki, Cielasiński - Mielcarek (89' Kozłowski), Sochań - Brzeziński (67' Dahms), Jaskólski (90' Deresiewicz), Zniszczoł (67' Żyliński) - Żylski.

Spotkania dwóch innych bydgoskich drużyn występujących w IV lidze zostały odwołane. Mecze: Legia Chełmża - Chemik Moderator Bydgoszcz i BKS Bydgoszcz - Orlęta Aleksandrów Kujawski zostaną rozegrane w późniejszym terminie.