W barwach Zawiszy zadebiutowali dzisiaj Karol Angielski, Gal Arel, Karol Danielak i Jean-Yves M’voto. I gospodarze mecz rozpoczęli z impetem. Już w drugiej minucie mogło być 1:0. Po wstrzeleniu piłki przez Kamińskiego w pole karne Pogoni do piłki dopadł Patejuk, ale trafił w słupek, a dobitkę Angielskiego obronił Misztal. Zawisza starał się rozmontować szyki obronne gości, którzy nie ukrywali, że nie będą forsować ofensywnego stylu gry. Czyhali na kontry. I w 21 min. Dybiec strzelił zaskakująco wślizgiem, ale minimalnie chybił.

Zawisza miał problemy z rozmontowaniem defensywy Pogoni, zwłaszcza że akcje rozgrywał w wolnym tempie. Odpowiadało to gościom, którzy dostosowali się do spacerowego tempa. W 41 min. dobrą okazję zmarnował Danielak. Drygas znalazł lukę w obronie gości i uruchomił podaniem skrzydłowego Zawiszy, ale Danielak zbyt długo zwlekał ze strzałem, a jak się na niego zdecydował, strzelił prosto w bramkarza.

Trener Zbigniew Smółka na drugą połowę za Lewickiego do gry wprowadził Portugalczyka Mikę i była to trafiona decyzja. W 56 min. Mica przelobował bramkarza, ale trafił w słupek. Do piłki dopadł Patejuk, potężnie strzelił, ale trafił w Misztala. Trzy minuty później trener Zawiszy dokonał jeszcze lepszej zmiany. Za Patejuka wszedł Smektała. Nie minęła minuta i po dokładnym płaskim dośrodkowaniu Kamińskiego Jakub Smektała znalazł się tam gdzie trzeba i wpakował piłkę do siatki.

Wtedy zaczął się mecz i prawdziwe emocje. Trener Pogoni dokonał trzy zmiany i goście dążyli do wyrównania. Mogli zostać skarceni przez Smektałę. Znalazł się sam na sam z Misztalem, miał czas i miejsce, by przymierzyć w róg, ale znowu piłka trafiła prosto w bramkarza.

W końcówce znakomitym refleksem popisał się Sapela. Augustyniak, jak z karnego, mógł strzelić gola, ale uderzoną przez niego z 11. metra piłkę, Sapela, po fantastycznej robinsonadzie, odbił.

Doliczone cztery minuty meczu bydgoszczanie starali się już jedynie przetrwać. Sapela nawet dostał żółtą kartkę za przedłużanie czasu gry.

Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

• 1:0 – Jakub Smektała 61’

Zawisza: Łukasz Sapela – Sebastian Kamiński, Jean-Yves M’voto, Piotr Stawarczyk, Blazo Igumanović, Karol Danielak, Kamil Drygas, Gal Arel, Sylwester Patejuk (59’ Jakub Smektała), Karol Angielski (86’ Maciej Kona), Szymon Lewicki (46’ Mica).

Pogoń: Rafał Misztal – Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła (64’ Daniel Gołębiewski), Rafał Maćkowski (76’ Kamil Jonkisz), Rafał Augustyniak, Daniel Dybiec (61’ Bartosz Osoliński), Mariusz Rybicki, Damian Świerblewski, Adam Duda.

Żółte kartki: Daniel Chyła, Daniel Dybiec, Mateusz Żytko (Pogoń), Kamil Drygas, Sebastian Kamiński, Łukasz Sapela (Zawisza).

Więcej zdjęć: TUTAJ