W meczu 9. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał na Gdańskiej Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:1.

Zawisza rozegrał dzisiaj najlepszy mecz od początku III-ligowych  rozgrywek i wygrał z niepokonaną dotąd Pogonią Nowe Skalmierzyce. Pierwszą bramkę bydgoszczanie mogli strzelić w 36 min., ale rzutu karnego nie wykorzystał Koziara.

Niepowodzenie nie podcięło gospodarzy, a  szczęście dopisało Żylskiemu. Po niefortunnym odbiciu piłki przez obrońcę gości, napastnik Zawiszy wykorzystał świetną sytuację strzelecką i pokonał Dziubę. W ostatniej minucie pierwszej połowy Koziara zrehabilitował się za pudło z karnego i z rzutu wolnego doskonałym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Pogoni.

W drugiej połowie na boisku dalej rządzili bydgoszczanie. Najpierw Żylski strzelił  w słupek (58 min.), a 10 minut później wykończył koronkową akcję Zawiszy. Po wymanewrowaniu obrony gości lekkim strzałem zdobył swoją drugą w meczu bramkę.

Czwartego gola dla gospodarzy zdobył w 75 min. Maciejewski, wykorzystując daleki rzut z autu Oczkowskiego.

Honorową bramkę dla gości w 82 min. strzelił Zadka.

Za tydzień Zawisza zmierzy się w wyjazdowym meczu z Bałtykiem Koszalin.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:1

• 1:0 Żylski (41)
  • 2:0 Koziara (45),
  • 3:0 Żylski (68)
  • 4:0 Maciejewski (75)
  • 4:1 Zadka (82)

Zawisza: Dumieński - Maciejewski, Paliwoda, Wędzelewski (82' Prejs), Sochań, Żylski (89' Żyliński), Brzeziński (79' Chachuła), Oczkowski, Piekuś (79' Fürst), Witucki (82' Gaczkowski), Koziara

Pogoń: Dziuba - Grabowski (73' Bałamącek), Pinkowski (65' Wachowiak), Lis, Szewczyk, Kuczyński (46' Rączka), Szczepaniak (73' Zadka), Majewski, Przybyszewski (46' Nogaj), Kaczmarek, Józefiak