W meczu 10. kolejki ligi okręgowej Zawisza pokonał na boisku przy Sielskiej Victorię Lisewo 4:1 i umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Po porażce tydzień temu z Mustangiem Ostaszewo kibice mogli obawiać się zadyszki drużyny Zawiszy po znakomitym początku sezonu. Mecz rozwiał obawy. Już w 16 min. spotkania po szybkiej akcji całego zespołu  Patryk  Straszewski zdobył głową pierwszą bramkę dla gospodarzy. Co prawda, goście zrewanżowali się w 24 min. trafieniem Damian Grossa, to na przerwę piłkarze schodzili przy prowadzeniu Zawiszy 2:1, bo w 42 min. Adam Brzeziński wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie, po celnym strzale zza linii pola karnego.

Po przerwie gola zdobywali już tylko niebiesko-czarni. W 55 min. Dawid Deresiewicz bramkę zdobył strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego! Wynik spotkania ustalił w 77 min. Paweł Kanik po przebojowej indywidualnej akcji.

W sobotę, 20 października, Zawisza zagra w Kończewicach z Cyklonem, z którym wczoraj Mustang Ostaszewo na własnym boisku wygrał 5:2.

Zawisza Bydgoszcz - Victoria Lisewo 4:1 (2:1)

Zawisza: Niwiński - Cielasiński, Urtnowski, Detmer, Bąk - Ignatowski (62' Ziemba), Wiśniewski, Kot (62' Kanik, 78' Wojciech Ruczński), Brzeziński (78' Błażejewicz) - Deresiewicz, Straszewski.

Victoria: Grodzicki - Smolny, R. Majewski, F. Majewski (85' Krause), Góral (74' Bartoszewski), Pieniążek, Gross (78' P. Góral), Kujawski, Taglewski, Modrzyński, Siemieniecki.