Zawisza pokonał dzisiaj w Potulicach Zielonych Zalesie 3:1 i umocnił się na pozycji lidera w tabeli B klasy.

Piłkarze Zawiszy odnieśli dzisiaj 15 zwycięstwo z rzędu. Musieli się jednak namęczyć, bo Zieloni długo skutecznie się bronili.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać ponad pół godziny. W tym czasie niebiesko-czarni zmarnowali wiele dogodnych okazji. W końcu w 33 min. Widomski jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. 5 minut po wznowieniu w drugiej połowie wiele niepokoju zasiał gol Piechowiaka. Remis utrzymywał się do 67 min. Najpierw Kanik trafił w poprzeczkę, ale obronić dobitki uderzonej przez Berezę z blisko 30 metrów Kasperek nie miał szans. Wynik meczu na kwadrans przed jego końcem na 3:1 ustalił z karnego Ruczyński.

Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki i Zawisza jest już bliski pierwszego awansu!

Zawisza Bydgoszcz - Zieloni Zalesie 3:1 (1:0)

Bramki: Widomski (33), Bereza (67), Ruczyński (75 - karny) - Pazderski (50).

Zawisza: Niwiński - Setlak, Kiełpiński, Stoppel, Bąk - Widomski (57' Nowacki), Wiśniewski, Kot (68' Jabłoński), Bereza (78' Szymański) - Ruczyński, Kanik (80' Zięba)
Zieloni: Kasperek - Ehrlich, Grabarski, Szczukowski, D. Mikołajczyk, M. Mikołajczyk, Stypczyński, Piechowiak, Grzelak, Klimowicz, Pazderski (70' Przybylski).