W rezerwowym składzie pojechali piłkarze Zawiszy na ostatni mecz w sezonie do Sosnowca. Drużyna Zawiszy jest rozbita i z jej podstawowego składu na boisko w Sosnowcu wybiegli jedynie Łukasz Sapela, Piotr Stawarczyk, Sebastian Kamiński, Jakub Smektała i Szymon Lewicki. Jedenastkę uzupełnili juniorzy. Niespodzianki nie było, bydgoszczanie ulegli 1:2, choć przy odrobinie szczęścia mecz mógł się ułożyć inaczej.

Początek spotkania to przewaga Zagłębia i murowanie bramki przez bydgoszczan. Taka taktyka była mało skuteczna. Już w 6 min. Sołowiej zdobył gola dla Zagłębia. 2:0 było już w 20 minucie. Po faulu przed polem karnym, z wolnego z 20 metrów do siatki trafił Dudek.

Dopiero tuż przed przerwą bydgoszczanie zorientowali się, że rywale nie są lepsi niż oni. I w drugiej połowie role się odwróciły. To Zawisza atakował.

Pierwsza bramka mogła paść dla gości w 53 min., ale Stawarczyk trafił w poprzeczkę. W 57 min. Kamiński strzelił potężnie, piłka odbiła się od Lewickiego i wpadła do bramki. Gol jednak nie został zaliczony, bo sędzia dopatrzył się spalonego.

W 62 min. Lewicki został sfaulowany w polu karnym. W efekcie, sędzia wskazał na “wapno”, a Fabisiakowi pokazał czerwoną kartkę. Tę szansę poszkodowany Lewicki wykorzystał i było 1:2.

W 82. min. w polu karnym Matusiak sfaulował Zielińskiego. Jednak tym razem Lewicki jedenastkę zmarnował. Wcześniej napastnik Zawiszy zaliczył poprzeczkę i w sumie dzięki dużemu szczęściu gospodarze odnieśli zwycięstwo.

Zawisza po 4 porażkach z rzędu na koniec ligi nie utrzymał 3. miejsca w tabeli. Kończy sezon na 5. miejscu, a w ostatniej kolejce bydgoszczan wyprzedzili piłkarze Zagłębia i GKS Katowice.

Zagłębie Sosnowiec – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:0)
1:0 – Łukasz Sołowiej 6’
2:0 – Sebastian Dudek 20’
2:1 – Szymon Lewicki 64’ (k.)

Zagłębie: Wojciech Fabisiak – Grzegorz Fonfara, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Jakub Wilk, (79’ Fabian Klama), Carles Martinez (64’ Matko Perdijić), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Robert Bartczak, Jakub Arak (59’ Michał Fidziukiewicz).

Zawisza: Łukasz Sapela – Daniel Włosiński (67’ Maciej Jankowski), Arkadiusz Gajewski, Piotr Stawarczyk, Damian Michalski, Sebastian Kamiński, Arkadiusz Widelski, Igor Witczak (84’ Dorian Affeld), Szymon Lewicki, Jakub Smektała, Kamil Zieliński.