Trzy dni temu, po remisie z Piastem, Zawisza zachował jedynie teoretyczne szanse na utrzymanie się w ekstraklasie. W meczach ostatniej kolejki emocji nie było wiele, bowiem kandydaci do spadku, oprócz Zawiszy, swoje mecze wygrali.

Zawisza mecz w Chorzowie zaczął obiecująco. Uzyskał lekką przewagę w polu, a Alvarinho dwukrotnie udało się zagrozić bramce gospodarzy. Później gra się wyrównała, a od 33 min. sytuacja bydgoszczan zaczęła być beznadziejna. Zieńczuk kąśliwie strzelił z dystansu, Sandomierski odbił piłkę przed siebie, ale nadbiegający Gigołajew był na dobitkę tam gdzie trzeba. Obrońcy Zawiszy spóźnili się i było 0:1. W tym samym czasie Korona i Łęczna w swoich meczach już prowadzili.

Początek drugiej połowy to zryw Zawiszy. Ruszyli z animuszem i dało to od razu efekt. Po minucie gry był już remis. Dośrodkowanie Pulhaca w ekwilibrystyczny sposób wykorzystał Barisić. Sprytnie nadstawił nogę w powietrznym wyskoku i kompletnie zaskoczył obrońców i bramkarza Ruchu. Po chwili bydgoszczanie mogli prowadzić. Piłkę dośrodkowaną z kornera uderzył głową Drygas. Niestety, trafił w poprzeczkę.

W 58 min. Zawiszę dotknęło nieszczęście. Z interwencją spóźnił się Micael i sfaulował Gigołajewa w polu karnym. Starzyński zmylił Sandomierskiego i Ruch znów prowadził. Potem było już tylko gorzej. Trzecią bramkę strzelił Visnakovs po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Dopiero w 80 min. wynik poprawił Drygas. Zdobył bramkę strzałem głową po rzucie rożnym. I to niech zostanie ostatnim wydarzeniem odnotowanym w tym sezonie. W następnym Zawiszę zobaczymy ponownie w I lidze.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz 3:2 (1:0)
1:0 – Roland Gigołajew 33’
1:1 – Josip Barisić 46’
2:1 – Filip Starzyński (k.) 58’
3:1 – Eduards Visnakovs 70’
3:2 – Kamil Drygas 80’

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Oleksy – Surma, Babiarz – Zieńczuk (68’ Visnakovs), Starzyński, Gigołajew – Kuświk (89’ Efir).

Zawisza: Sandomierski – Wójcicki, Micael, Marić, Pulhac – Drygas, Majewski – Pawłowski (57’ Kamiński), Mica, Alvarinho – Barisić (63’ Świerczok).

Żółte kartki: Grodzicki, Oleksy, Babiarz, Visnakovs (Ruch) oraz Drygas, Majewski (Zawisza).