Zawodniczka BKS Bydgoszcz, Iga Baumgart-Witan, po znakomitym biegu na drugiej zmianie sztafety 4x400 m razem z Anną Kiełbasińską, Małgorzatą Hołub-Kowalik i  Justyną Święty-Ersetic zdobyła złoty medal na halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Glasgow.

Anna Kiełbasińska,  Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złoty medal na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy w Glasgow w sztafecie 4x400 m.

Anna Kiełbasińska wyprowadziła polską sztafetę na pierwsze miejsce, a Iga Baumgart-Witan wypracowała blisko dwudziestometrową przewagę nad Brytyjkami i w tej sytuacji Małgorzacie Hołub-Kowalik i Justynie Święty-Ersetic pozostało już tylko obronić przewagę i zdobyć złoty medal.

Kobieca sztafeta 4x400 m wywalczyła piąty złoty medal na mistrzostwach Europy dla Polski i dzięki temu wyczynowi biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową mistrzostw!

Wyniki finału sztafety 4x400 m kobiet: