Zawodniczka BKS Bydgoszcz, Iga Baumgart-Witan po znakomitym biegu na drugiej zmianie sztafety 4x400 m razem z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Patrycją Wyciszkiewicz  i Justyną Święty-Ersetic zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Patrycja Wyciszkiewicz  i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie w sztafecie 4x400 m. Polki triumfowały w czasie 3.26,59.

Po pierwszych czterystu metrach polska sztafeta była czwarta. Znakomicie na drugiej zmianie pobiegła Iga Baumgart-Witan, która reprezentację Polski wyprowadziła na pierwsze miejsce. Wyciszkiewicz utrzymała przodownictwo, a Justyna Święty-Ersetic po fantastycznej walce na ostatniej prostej wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy.

W rozegranym półtora godziny  wcześniej finałowym biegu na 400 m Justyna Świety-Ersetic zdobyła złoty medal w czasie 50,41 sek., a Iga Baumgart-Witan była piąta (51.24 sek.)

Wyniki finału sztafety 4x400 m kobiet: