Gra w pierwszym secie tylko na początku była wyrównana. Potem gospodynie systematycznie powiększały przewagę (8:6 i 16:12) i łatwo zdobyły pierwszy punkt (25:15).

W drugim secie rozgorzała już walka o każdy punkt. Chociaż ostrowczanki uzyskały dużą przewagę 16:10, przyjezdne potrafiły ją znacznie zredukować, choć seta przegrały (25:22). Od połowy trzeciego seta coraz lepiej grający Pałac zasygnalizował, że stać go w Ostrowcu na sprawienie niespodzianki. Bydgoszczanki tę partię wygrały kontrolując kilkupunktową przewagę w końcówce seta.

Emocji w czwartym secie nie brakowało. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jednak rywalizacja Pałacu i KSZO miała się rozstrzygnąć w “złotym secie”, bo KSZO minimalnie było lepsze (25:23).

Bydgoszczanki decydującą rozgrywkę zaczęły znakomicie, prowadząc 3:0. Gospodynie próbowały stratę odrobić, ale pałacanki pokazały charakter i odporność, i przewagę udało im się utrzymać aż do zdobycia 15. punktu!

MVP: Natalia Misiuna (Pałac).

KSZO Ostrowiec SA – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:15, 25:22, 21:25, 25:23)

Złoty set: 10:15

KSZO: Brojek, Tobiasz, Grzelak, Kuligowska, Ganszczyk, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Stefańska.

Pałac: Twardowska, Biedziak, Polak, Dybek, Misiuna, Skorupa, Nowakowska (libero) oraz Fojucik, Pieczka, Korabiec.