Zarząd Dróg Miejskich przypomina o zmianach, które w najbliższych dniach zaczną obowiązywać w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Dziś (28 sierpnia) planowane są przejazdy techniczne i prace odbiorowe na wyremontowanym torowisku ul. Nakielskiej. Po ich pozytywnym zakończeniu, w sobotę przywrócony zostanie ruchu tramwajowy na odcinku od Królowej Jadwigi do pętli Wilczak. Zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy kursować będą tramwaje nr 1, 3 i 5.
Autobusy linii nr: 56, 62 i 90 nie będą już pełnić roli komunikacji zastępczej i tym samym nie będą zatrzymywać się już na wysokości przystanków tramwajowych.
Od 1 września zostają przywrócone tzw. szkolne rozkłady jazdy.
Tak zwane szkolne rozkłady przywracane zostaną w powszednie dni robocze na liniach nr 52, 53, 54, 57/80, 65, 68, 69, 73/76, 79, 83, 89, 92, 94 i 8.
Zmianie ulegną również godziny odjazdów autobusów linii nr 80 (we wszystkie dni tygodnia) w związku z zapewnieniem dojazdu na lotnisko pasażerów lotów do Warszawy.
ZDMiKP przypomina, że od maja obowiązują złagodzone obostrzenia epidemiologiczne dotyczące zajęcia miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej. Miejsca siedzące nadal będą mogły być zajęte w połowie, ale do limitu pasażerów są teraz wliczane również miejsca stojące.Tym samym łącznie podróżować może taka liczba pasażerów, która nie będzie przekraczać 50 procent wszystkich miejsc (siedzących i stojących). W tramwajach i autobusach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Komunikaty przypominające o tym obowiązku w środkach komunikacji miejskiej, będą cały czas wyświetlane na tablicach przystankowych w mieście.