W meczu 26. kolejki I ligi Enea Astoria pokonała w Artego Arenie Energę Kotwicę Kołobrzeg 96:80.

Koszykarze Astorii znakomicie weszli w mecz z Kotwicą i po niespełna trzech minutach gry prowadzili 11:0. Gospodarze zdobytej przewagi nie oddali do końca spotkania. Kotwica w drugiej i trzeciej kwarcie nieznacznie odrobiła straty, ale końcówka meczu należała do bydgoszczan i odnieśli oni 4. zwycięstwo z rzędu.

Już w sobotę Astoria rozegra kolejny ligowy mecz w Poznaniu z Biofarmem  Basketem.

Enea Astoria Bydgoszcz - Energa Kotwica Kołobrzeg 96:80 (32:18, 21:24, 21:24, 22:14)

Enea Astoria: Śpica 23, Bierwagen 21, Frąckiewicz 20, Aleksandrowicz 10, Pochocki 10, Kornijec 6, Barszczyk 4, Gospodarek 2, Fatz 0, Kondraciuk 0, Szyttenholm 0.

Energa Kotwica: Pawłowski 23, Łukasz Bodych 12, Ryżek 12, Przyborowski 8, Neumann 7, Rduch 6, Grujić 4, Żmudzki 4, Paweł Bodych 2, Dzierżak 2.