W meczu 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz pokonał w Łuczniczce KSZO Ostrowiec 3:0.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałac coraz lepiej spisują się w rozgrywkach ligowych. W pierwszych trzech meczach ligi przegrały z drużynami, które aktualnie zajmują trzy pierwsze miejsca w tabeli. Kolejne cztery mecze w dobrym stylu zakończyły się zwycięstwem bydgoszczanek. Dzisiaj, w meczu z KSZO Ostrowiec ta passa została przedłużona.

Mecz z KSZO Pałac rozpoczął nieskoncentrowany. Patrycja Polak-Balmas zaczęła serwisowym asem, ale po błędzie w kolejnym serwisie, inicjatywę z impetem przejęły przyjezdne (1:4). Bydgoszczanki powoli wchodziły w mecz, a Polak-Balmas, Ewelina Krzywicka i Tamara Gałucha wstrzeliły się w końcu w pole ostrowiczanek i sytuacja została  opanowana (10:10, 13:13).  Rywalki Pałacu zostały w końcówce seta rozbite po asach  Polak-Balmas i atakach Krzywickiej i Gałuchy.

W drugim secie dominacja bydgoszczanek nie podlegała dyskusji. Do remisu 3:3 KSZO dotrzymało kroku Pałacankom. Potem przewaga gospodyń nie była zagrożona.

Przebieg trzeciej odsłony był podobny do pierwszego seta. Tamara Gałucha na jej początku zepsuła w ataku trzy piłki (1:5) i zdobytą przewagę ostrowiczanki broniły niemal do końca rozgrywki. Opór rywalek przełamała udaną serią ataków Krzywicka, w końcówce seta dodała jeszcze asa z serwisu, a jedną z prób kontry rywalek zatrzymała blokiem Polak-Balmas (24:20). KSZO obroniło dwa setbole, ale przy trzecim spasowały.

MVP: Magdalena Mazurek (Bank Pocztowy Pałac)

Pałac umocnił się na piątym miejscu w tabeli. Nad szóstą Legionovią ma 5 punktów przewagi.

Już w środę, 12 grudnia, w kolejnym meczu LSK Pałac zmierzy się na wyjeździe z #VolleyWrocław.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:19, 25:17,25:22)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Gałucha, Jagła (libero) oraz Różyńska, Kuligowska

KSZO: Wojtowicz, Gejko, Miros, Dorsman, Tracz, Słonecka, Kucińska (libero) oraz Zackiewicz, Rdzanek, Wołoszyn.