W meczu 9. kolejki rundy zasadniczej Enea Astoria Bydgoszcz pokonała w Stargardzie Spójnię 95:86.

Mecz w Stargardzie był niezwykle wyrównany. Spójnia miała w swoich szeregach Tarranta, którego znakomita gra i skuteczność do połowy meczu dawała szansę Spójni na zwycięstwo. Po przerwie o przewadze Astorii na parkiecie zadecydowały większe rezerwy kadrowe. Wyrównany zespół gości od III kwarty objął prowadzenie i gospodarze nie mieli atutów, by dotrzymać ofensywnej Astorii kroku.

Ekipa trenera Artura Gronka rozpoczęła III kwartę od serii 12:2. Stargardzianie gonili wynik, ale bydgoszczanie złapali swój rytm i utrzymywali prowadzenie. W samej końcówce akcje Michała Chylińskiego i Markusa Loncara przesądziły o cennym zwycięstwie.

PGE Spójnia Stargard - Enea Astoria Bydgoszcz 86:95 (25:20, 27:29, 22:27, 12:19)

PGE Spójnia: Tarrant 29, Steele 21, Cowels Iii 13, Śnieg 6, Kostrzewski 6 oraz Matczak 7, Gudul 2, Młynarski 2

Enea Astoria: Sanders Jr 16, Gabrić 16, Frąckiewicz 15, Chyliński 4, Krasuski 3 oraz Dambrauskas 15, Loncar 9, Aleksandrowicz 8, Nizioł 5, Nowakowski 4.