Siatkarki Pałacu przełamały passę porażek i pokonały na wyjeździe Legionovię 3:1.

Stawką każdego meczu Pałacu jest być albo nie być w Lidze Siatkówki Kobiet. Bydgoszczanki zajmują 13., przedostatnie miejsce w tabeli, skutkujące degradacją. Przed spotkaniem z Legionovią bydgoszczanki miały trzy punkty straty do 12. drużyny tabeli, Budowlanych Toruń.

Po przegranym pierwszym secie Pałacanki w kolejnych trzech partiach wszystko postawiły na jedną kartę. W drugim secie przy prowadzeniu gospodyń (5:2) punkt zdobyty przez Maternię był sygnałem do kontrataku. Dość rzadkim osiągnięciem popisała się Krzywicka, która zdobyła 4 punkty pod rząd z serwisu i Pałac wyszedł na prowadzenie, a końcówce zdecydowanie rozstrzygnął seta na swoją korzyść.

Trzeci set był wyrównany, ale ponownie od remisu 20:20 szalę na korzyść przyjezdnych przeciągnęły Krzywicka i Mazurek.

W czwartym secie prowadzenie zmieniało się dziewięciokrotnie, Zdobycie 24. punktu przez najlepszą na parkiecie (MVP) Krzywicką oznaczało dziesiątą zmianę. Krzywicka nie pozwoliła rywalkom wyrównać i kolejnym atakiem zapewniła bydgoszczankom zwycięstwo.

Pokonanie Legionovii niewiele poprawiło dość beznadziejną sytuację Pałacu. Odrobiły do Budowlanych tylko jeden punkt, bo torunianki też wygrały - we Wrocławiu z Impelem 3:2. A do końca rundy zasadniczej zostały do rozegrania już tylko dwa mecze. Pałac podejmie u siebie BKS Bielsko-Biała, a na koniec zagra na wyjeździe z KSZO. Tymczasem Budowlane podejmą u siebie ostatni w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza, a w finale zagrają w Łodzi z ŁKS-em.

Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:21, 18:25, 21:25, 23:25)

Legionovia: Szpak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Wójcik, Jasek, Adamek (libero) oraz Grabka, Rasińska, Mikołajewska, Pacak, Bączyńska

Pałac: Mazurek, Kuligowska, Krzywicka, Różyńska, Misiuna, Maternia, Nickowska (libero), Jagła (libero) oraz Wenerska, Fojucik, Świder

MVP: Ewelina Krzywicka (Pałac)