W inauguracyjnym meczu TAURON 1. Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:2.

Siatkarze Visły obronili w końcówce tie-breaka piłkę meczową i po dwóch kolejnych wygranych akcjach pokonali BBTS.

W pierwszej wyrównanej partii gospodarze przełamali opór gości po zagrywce Michała Masnego (17:15). Ostatni punkt zdobył Damian Wierzbicki (25:22). Kolejny set bielszczanie wygrali szybko i łatwo. Po przerwie bydgoszczanie odskoczyli po zagrywce Damiana Radziwonia na kilka punktów (13:8) i przewagi nie dali sobie odebrać do zdobycia 25. punktu.

Czwarta odsłona meczu to równa gra obu ekip (8:8( i (13:13). Gra punkt za punkt skończyła się po remisie 17:17. BBTS wygrał kolejne dwie piłki, a Visła nie miała argumentów, by obronić się przed dogrywką.

Walka w tie-breaku toczyła się punkt za punt. W finale trzy piłki z rzędu wygrała Visła.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 2:2 (25:22, 16:25, 25:18, 20:25, 17:15)

BKS Visła Proline: Jan Gałabow, Mateusz Kowalski, Damian Wierzbicki, Kamil Gutkowski, Damian Radziwon, Michał Masny oraz Łukasz Owczarz, Tomasz Bonisławski (libero)

BBTS: Jarosław Macionczyk, Wojciech Siek, Bartosz Pietruczuk, Tomasz Piotrowski, Bartosz Cedzyński, Paweł Gryc oraz Bartosz Fijałek (libero), Radosław Gil