reklama

Do Bydgoszczy zjechali pośrednicy nieruchomości z całego kraju

Arkadiusz Jarzecki · 2014-05-23 20:39
W Bydgoszczy odbywa się XIX Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Biorą w nim udział pośrednicy i zarządcy nieruchomościami oraz rzeczoznawcy majątkowi, a także inni zainteresowani tą branżą. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw. Ma ono charakter edukacyjny i integracyjny. Do wygłoszenia wykładów zaproszono wybitnych specjalistów.

Gośćmi specjalnymi kongresu są: prof. Jacek Łaszek – doradca w Narodowym Banku Polskim oraz prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

- Chciałbym abyście państwo ten czas, obecność naszych gości i prelegentów wykorzystali do wymiany doświadczeń po to, aby podnosić jakość swoich usług. Po to, aby dbać o wizerunek wykonywanych przez nas zawodów – mówił Leszek Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Następnie głos zabrał Paweł Piszczałkowski, prezes SPON Pomorza i Kujaw: - Jesteśmy zaszczyceni, że możemy państwa gościć w naszych skromnych progach. Traktujemy powierzenie nam organizacji kongresu jako wyróżnienie. Chcielibyśmy podziękować radzie krajowej federacji za okazane nam zaufanie. Tej rangi spotkanie w Bydgoszczy odbywa się po raz pierwszy. W chwilach wolnych zapraszam do zwiedzania naszego pięknego miasta.

Marszałka województwa reprezentował Tomasz Miłowski: - Przypadł mi w udziale wielki zaszczyt reprezentowania, na spotkaniu tak wielkich profesjonalistów, pana marszałka Piotra Całbeckiego. Szanowni państwo, pozwólcie, że odczytam i przekaże przygotowane na tę okoliczność adresy. Pierwszy skierowany był do Leszka Hardka. Mowa w nim była o zaangażowaniu i poświęceniu dla osób zajmujących się rynkiem nieruchomości. Zawierała podziękowanie i gratulację za wkład Leszka Hardka w rozwój tej branży. Drugi skierowany był do stowarzyszenia SPON Pomorza i Kujaw.

Prezydenta Bydgoszczy reprezentowała Beata Cybulska-Kulawik, z Wydziału Mienia i Geodezji. Wojewody Ewy Mes nikt z urzędu nie reprezentował, ale przekazała ona organizatorom dyplomy dla najważniejszych postaci zgromadzonych na kongresie. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się wykłady prowadzone przez specjalistów. Wieczorem odbyła się uroczysta gala. Kongres zakończy się jutro, o godzinie 13.30.

Opinie