Zamknij
REKLAMA

Złotowski: Łukasz Schreiber jest diamentem na tle rubinów i szmaragdów

01:06, 21.09.2015 | i
Skomentuj
REKLAMA

Konwencję wyborczą Łukasza Schreibera w sali konferencyjnej Opery Nova poprowadził poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski. Europarlamentarzysta dokonał oceny listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu wyborczym i w ten sposób konwencja zaczęła się z najwyższego C. – To rzeczywiście same szlachetne kamienie, to rubiny, to szmaragdy. Ale pamiętają państwo też to zdanie Norwida, że na dnie zostanie jeno popiół i gwiaździsty diament wiekuistego zwycięstwa zaranie. Tak, szanowni państwo. Diament to jest rzeczywiście wiekuistego zwycięstwa zaranie, ale cóż dla diamentu za sztuka świecić na tle popiołów. Tutaj na tej liście na tle rubinów, szmaragdów i innych przepięknych, szlachetnych kamieni świeci diament. I ten diament za chwilę jest przed państwem. To Łukasz Schreiber – powiedział Kosma Złotowski.

Kandydata do sejmu zarekomendowali zebranym członkini Prawa i Sprawiedliwości, bydgoski radny, kandydat do senatu z okręgu bydgoskiego i poseł na sejm z Warszawy.

Teresa Misiewicz w samych superlatywach wypowiedziała się o zdolnościach organizacyjnych Łukasza Schreibera. Stwierdziła, że od początku był niezwykle doświadczony i swoim przykładem nakłonił ją do zapisania się do PiS-u.

Tomasz Rega, bydgoski radny, który przedstawiony został jako ekspert do spraw bydgoskich spółek i spraw gospodarczych wskazał, że na Łukaszu nigdy się nie zwiódł. Przywołał kampanię do samorządu sprzed roku, kiedy mógł na lojalności i pomocy kolegi z drużyny polegać. – Łukasz musiał jako szef partii podjąć trudną decyzję, bo dokonać wyboru między mną a Szymonem Rogiem przy ustaleniu kolejności na liście. Z propozycji najpierw nie byłem usatysfakcjonowany do końca. Łukasz pomógł mi. Na niego mogę liczyć. Dzisiaj ty możesz liczyć na mnie. Będę ci pomagać i będę przy tobie – zaświadczył Rega, życząc wyborczego zwycięstwa. – Łukasz, czas na podbicie warszawskich salonów – zakończył bydgoski radny.

Kandydujący do senatu z naszego okręgu Marek Gralik, stwierdził, że rządy koalicji PO-PSL dobiegają końca. Nazwał je eldoradem korupcji. Politykę informacyjną tych rządów bydgoski radny określił jako opartą na kłamstwie. – Gdyby przez kolejną kadencję ta ekipa miała rządzić, to aż strach pomyśleć. Pora na nowy język – język łączący Polskę, łączący Polaków, ale język, który nie zna odwetu, język Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Gralik i zaapelował o poparcie. – Wierzę, że dojdzie do tego, że jednym głosem w sprawach Polaków jeden prezydent i rząd Prawa i Sprawiedliwości porozumie się doskonale – dodał. Politykę imigracyjną rządu Ewy Kopacz nazwał infantylną. – Nie czujemy się bezpieczni stwierdził.
Wyraził przekonanie, że media i banki powinny wrócić w polskie ręce.

Gość specjalny konwencji poseł Jacek Sasin, były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do wzięcia odpowiedzialności za Polskę. – Dobra władza powinna zajmować się sprawami każdego obywatela. Przygotowaliśmy cały pakiet dobrych ustaw. Do rządów jesteśmy przygotowani – powiedział i wyliczył najważniejsze projekty: Narodowy Program Zatrudnienia, tworzący wiele miejsc pracy, zwłaszcza dla ludzi młodych, stwarzający ulgi, dla tych którzy będą te miejsca pracy tworzyć, odnoszący się do realnej polityki rodzinnej z przyznaniem 500 zł dla każdego drugiego dziecka w rodzinie, a nawet pierwszego, gdy dochód w niej na osobę nie przekracza 800 zł, ustawę o dobrych ubezpieczeniach dla rolników, postulat zrównania dopłat dla rolników z dopłatami, jakie mają rolnicy państw Europy zachodniej, obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia kwoty wolnej od podatku i bezpłatnych leków dla osób powyżej 70. roku życia.

Jacek Sasin powiedział, że jak dowiedział się, że z naszego okręgu startuje Łukasz Schreiber nie wahał się, by przyjechać na konwencję, by go wesprzeć. – Współpracowałem z nim w ramach Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego. To świetny organizator – stwierdził i wyraził nadzieję, że będzie jego przewodnikiem po sejmie po wysoko wygranych przez PiS wyborach.

Bohater konwencji podziękował za poparcie Jackowi Sasinowi. Następnie podziękował za obecność swojemu ojcu, Grzegorzowi Schreiberowi, którego określił swoim wzorcem i mentorem, nie tylko politycznym, ale i w życiu codziennym. Podziękował obecnym na konwencji babci i dziadkowi, a także wszystkim młodym działaczom i wolontariuszom PiS, którzy go popierają; na końcu Kosmie Złotowskiemu, z którym jest razem od 2005 roku, gdy wspierał go w zwycięskiej kampanii do senatu.

- Jestem przekonany, że przed nami wielka i ciężka walka o to, by zmienić Polskę. Ale nie chodzi o walkę o samo zwycięstwo, nie o walkę o władzę dla samej władzy, dla samych stanowisk. My musimy mieć jasny i klarowny cel, a tym celem musi być naprawa Rzeczypospolitej – zadeklarował kandydat. Dokonał gruntownej krytyki obecnych rządów PO. – Zarzucają nam, że proponujemy drugą Grecję, bo Polski nie stać na podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. Tymczasem rząd Kopacz proponuje dopłaty dla mniej zarabiających. To nie Grecja, to jest Wenezuela z pomysłami Hugo Chaveza – grzmiał Schreiber. Likwidację Zachemu podczas rządów Platformy nazwał hańbą.

- Niektórzy pytają mnie, czy jest sens walczyć, gdy ma się siódmą lokatę na liście. Zawsze jest sens. Ja jestem bardzo zadowolony, że jestem na miejscu niebiorącym. To w waszych rękach jest, w rękach bydgoszczan, czy będę posłem – stwierdził. Zapowiedział, że nie będzie składał obietnic. W zamian przedstawił siedem zobowiązań. – Jestem konserwatystą, tradycjonalistą. Będę chronić życie poczęte od poczęcia aż do naturalne śmierci. Uważam, że zapłodnienie in vitro nie powinno być finansowane z budżetu państwa. Położę tamę homopropagandzie, również w szkołach – zapowiedział.

Łukasz Schreiber podkreślił, że jest dobrze przygotowany do wypełnienia obowiązków poselskich. Pochwalił się, że na 50 interpelacji, które złożył w ciągu roku jako radny, ponad połowa została załatwiona pozytywnie. – Parafrazując prezydenta Andrzeja Dudę: Mam za dużo energii, by mandat poselski ograniczyć się do wciskania zielonego lub czerwonego guzika na sali sejmowej, a w okręgu wyborczym do pokazywania się na uroczystościach do zdjęcia – zadeklarował na koniec.

Konwencję Łukasza Schreibera zakończyło wręczenie mu “Aktu wyboru młodego pokolenia”, symbolu victorii jako symbolu zwycięstwa 25 października i flagi Polski.

Zebrani na sali wielokrotnie przerywali wystąpienie kandydata oklaskami i okrzykami “Łukasz! Łukasz!”.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (44)

GenowefaGenowefa

0 0

Frekwencja pod psem, kadydat bez osiągnięć, syn swojego taty (o tacie wiele można by napisać), grono młodych przydupasów śliniacych się na okruchy z partyjnego stołu. Nie bardzo wiem na czym mają polegać intelektualne zdolności młodego kandydata, bo ich nie widać. A le jak mówią, na bezrybiu i rak ryba. 07:42, 21.09.2015

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

FrekwencjaFrekwencja

0 0

jest bardzo duża jak na początkującego polityka. To dlatego, że sympatycy PiS-u dostali sms-a zapraszającego na konwencję Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Stasina. Gdyby wiedzieli, że mają uczestniczyć w konwencji młodego Schreibera, to by nie przyszli. Zajęte byłyby tylko dwa rzędy na sali. 10:13, 21.09.2015


ZenobiaZenobia

0 0

Zdzichu nie pij, mówię ci nie pij. Bo nie zliczysz wszystkich białych myszek. 18:09, 21.09.2015


i tylko PISi tylko PIS

0 0

może odsunąć od koryt PO. Głos na Petru czy Palikota to głos stracony. 08:28, 21.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BronisławBronisław

0 0

Jedne świnie zastąpią inne świnie przy korycie. Cała filozofia. 08:40, 21.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Włady sławWłady sław

0 0

A wszyscy są złodziejami. Znamy ten stary ubecki numer, aby obrzydzić ludziom popieranie takich ludzi, jak Schreiber - junior. 18:08, 21.09.2015


TobiaszTobiasz

0 0

Wspaniały,mądry ,młody człowiek.Takich ludzi potrzeba w polityce. 09:44, 21.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janjan

0 0

na tle Kosmy i starego Schreibera prezentuje się chłopak korzystanie 09:46, 21.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JerzyJerzy

0 0

to napawa optymizmem.Takich, dobrze przygotowanych, pracowitych , ambitnych, nowych - nam potrzeba.Będę na Niego głosował mimo dalekiej 7, ponieważ aż tylu ( tym razem ) posłów z tego ugrupowania nam da WRESZCIE nową jakość TU w Bydgoszczy i TAM w Warszawie. 10:43, 21.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Forumowi Forumowi

0 0

wazeliniarze i przydupasy w akcji. Jak głodne, drapieżne wilki czują zapach krwi i są żądne odwetu. Nawet już nie słuchają Kaczyńskiego, który przestrzega przed tryumfalizmem. Cała ta forumowa ferajna postanowiła założyć kaganiec na bulteriera Borowskiego, który ośmiesza (niczym Macierewicz) mieszankę populistyczno-bogobojno-obyczajowej prawicowości z lewackimi poglądami gospodarczymi i bezrozumnym rozdawnictwem. Chciałbym zobaczyć ich zdziwione miny 25 października, gdy zobaczą wyniki wyborów. Jak w banku uchleją się ze złości i rozpaczy. 12:52, 21.09.2015


JajaJaja

0 0

He he widzę że młody szrajber osobiście dokonuje wpisów na swoją cześć :) 11:38, 21.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ajajajaj

0 0

Otwierasz drzwi - Schreiber, włączasz TV - Schreiber, wchodzisz do sklepu, oczywiście idzie też tam za tobą Schreiber, otwierasz lodówkę - znowu wyskakuje Schreiber. To są niestety zwidy. Nie wiem, czy dasz radę, ale próbuj to wyleczyć. 18:14, 21.09.2015


FrodoFrodo

0 0

Schreiber jako diament. Chyba z odpustu. 11:49, 21.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

orkork

0 0

żal d...ściska, co? 18:15, 21.09.2015


stanczyk1511stanczyk1511

0 0

Diament to węgiel. Łatwo przeobraża się w popiół. A pan Łukasz jako jeszcze niespalony brylant wykazuje poważną wadę u zarania kariery sejmowej. Jest już radnym związanym ślubowaniem.To zobowiązuje. Nie można jednocześnie pełnić obu funkcji jednocześnie, a z posady radnego wyborcy go jeszcze nie odwołali. Ta uwaga dotyczy wszystkich innych cwaniaczków, którzy bardzo lubią być ponad prawami innych. Tfuuu !!! 13:39, 21.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

i po co mędzicie? i po co mędzicie?

0 0

chcecie rządów ignorantów i kłamczuchów PO, slugusów UE i masońskiej koncepcji mieszania wszystkiego ze wszystkim, byle był biznes? korupcja i brak jej przeciwdziałania jest widoczny aż nadto, a afera taśmowa odsloniła tylko 1% tej piramidy zła! głosuję na katolików, dla mnie ważne są zasady; pan Łukasz co prawda powinien zacząć karierę od kiosku Ruchu albo stoiska na rynku, żeby poznać minimum gospodarki i handlu, bo nie znając realiów mlodzi politycy zajmują się sobą, albo plotą brednie, co jest groźne dla państwa i dla nas, ale chłopak ma dobre zasady i tak proszę działać, zgodnie z polską racją stanu i wartościami katolickiego narodu polskiego, proszę też wyjaśniać poslom i mediom, że nie ma państwa świeckiego, ani koscielnego, to wymysl ateistów, jest jedno państwo, zobowiązane jednak do przestrzegania wartości narodu polskiego, jeśli chce w Polsce rządzić, ateiści niech sobie założą swoje państwo świeckie (czytaj pogańskie) na Arktyce lub bezludnej wyspie, 13:52, 21.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niech PIS da sobieNiech PIS da sobie

0 0

już spokój z tym Łukasz Schreiberem. To nazwisko (jego tatuś) źle się kojarzy wielu Bydgoszczanom, tym zwolennikom PIS. Nasz bydgoski Kosmo Złotowski nie przesadzaj. 15:56, 21.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NieładnieNieładnie

0 0

Schreiber napisał na fejsie: Wróciłem do domu po Konwencji. Dzięki Wam było naprawdę cudownie
Emotikon smile
Ponad 200 osób, wspaniała atmosfera i świetne wystąpienia. Mam nadzieję, że ja też nie zawiodłem... Daliście mi jeszcze więcej siły! Bardzo dziękuję!
Emotikon smile
?#?PokolenieDobrejZmiany?

Są zdjęcia z imprezy. Można policzyć. Nawet stu osób nie ma sali. Nieładnie zaczynać wyścig do parlamentu od kłamstwa. 18:03, 21.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

brzydkobrzydko

0 0

takie pierdoły wygadywać. Na spotkanie z tobą kto, ilu by przyszło? Masz coś ciekawego do powiedzenia, czy może tylko takie właśnie popierdółki potrafisz uprawiać? 18:19, 21.09.2015


tutejszytutejszy

0 0

PO co się denerwujecie, wpisując brzydkie rzeczy na kandydata i PiS.Chłopak całkiem do rzeczy, chce z dalszej pozycji zmieścić się w 5 ( a może więcej ? ) osób mogących zostać posłami nowej kadencji.Każdy wybiera sposób jaki - jego zdaniem - może mu dać to upragnione miejsce.Ważne by czynić to bez przekrętów.Wolę takiego posła, niż przechodzonych cwaniaków - a takich w Bydgoszczy mamy kilkoro.Głównie z niechlubnej,,koalicji PO-PSL-SLD ( d.PZPR ).Idzie nowe i nie macie co pluć i psioczyć.Zbyt wiele zła,,zafundowaliście,,, więc na własne życzenie macie to co jest. 20:58, 21.09.2015

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

tutejszy Jerzy.tutejszy Jerzy.

0 0

idź już spać. 21:18, 21.09.2015


ma szansema szanse

0 0

PIS=6 mandatów ; PO=6 mandatów
albo
7:5 tylko dla KOGO ??
Głosy na inną opcje to głosy stracone ? 20:04, 22.09.2015


MisioMisio

0 0

Ciekawy cytat "Następnie podziękował za obecność swojemu ojcu, Grzegorzowi Schreiberowi, którego określił swoim wzorcem i mentorem, nie tylko politycznym, ale i w życiu codziennym", szczególnie polecam komendantowi Straży Miejskiej :-) 22:07, 21.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PimkoPimko

0 0

Obrzydliwe anonimowe mendy, które siedzą i walą brudnymi paluchami w zatłuszczone klawisze... 22:23, 21.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jak pisze Pimko o soJak pisze Pimko o so

0 0

"obrzydliwa anonimowa menda", to wie co robi. Anonimowy hipokryta. 08:49, 22.09.2015


KateKate

0 0

Wspaniały kandydat, na pewno oddam na niego swój głos. Takich osób potrzeba nam w polityce. Pomimo młodego wieku niezwykle doświadczony polityk, ma wiele osiągnięć na swoim koncie. Mądry, pracowity, o bardzo wysokiej kulturze osobistej, swoim intelektem przewyższa niejednego 40 -latka. 09:19, 22.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wszystko to prawdaWszystko to prawda

0 0

Kate. Tyle, że do wielu ta oczywista prawda nie dociera niestety. 09:32, 22.09.2015


KateKate

0 0

Nie dociera do ignorantów o zamroczonym pojęciu rzeczywistości. Pan Łukasz jest bardzo wartościowym człowiekiem. W swoim działaniu kieruje się zasadami. Jest wrażliwy na krzywdę ludzką. Będzie godnie reprezentować interesy naszego miasta w stolicy. Życzę mu wszystkiego dobrego. 09:50, 22.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MisioMisio

0 0

I jeszcze jedna perełka cytacik z T. Regi " Łukasz musiał jako szef partii podjąć trudną decyzję, bo dokonać wyboru między mną a Szymonem Rogiem przy ustaleniu kolejności na liście. Z propozycji najpierw nie byłem usatysfakcjonowany do końca. Łukasz pomógł mi. Na niego mogę liczyć".
Ciekawe czy to znaczy, że w pamiętną noc ciszy wyborczej 2014 r. pomagał Redze poprawiać jego nośniki? 12:23, 22.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiS z nowymi twarzamPiS z nowymi twarzam

0 0

Przynajmniej PiS inwestuje w młodych. Tak trzymać. Pod tym względem najgorzej jest w partii Janusza Zemke (dawniej SLD), gdzie młodych już nie i trzeba sięgać po spadochroniarzy :) 14:51, 22.09.2015

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bo Bo

0 0

głupich jest coraz mniej. 19:00, 22.09.2015


Pin DoL iNPin DoL iN

0 0

Pier...enie, diament k...a, co najwyżej tombak a to i tak komplement.

"Konieczna jest polityka utrzymywania ludzi w stanie głupoty".
Mao Tse Tung 23:06, 22.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rozszyfrowany przez rozszyfrowany przez

0 0

Misio, a właściwie Jerzy, jeszcze nie śpisz ?
23:29, 22.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%